Felietony

10 milionów dla Facebooka w tym roku ? Jest na to (teoretycznie) szansa

Grzegorz Marczak
10 milionów dla Facebooka w tym roku ? Jest na to (teoretycznie) szansa
14

Ostatni Megapanel czyli ten z sierpnia, pokazał przyrost realnych użytkowników Facebooka w Polsce na poziomie ponad 868 tysięcy dając w sumie prawie 8 milionów RU. Jednak między sierpniem a dniem dzisiejszym jest "mała luka" w naszej wiedzy na tema wzrostów Facebooka. Można jednak spróbować esty...

Ostatni Megapanel czyli ten z sierpnia, pokazał przyrost realnych użytkowników Facebooka w Polsce na poziomie ponad 868 tysięcy dając w sumie prawie 8 milionów RU.

Jednak między sierpniem a dniem dzisiejszym jest "mała luka" w naszej wiedzy na tema wzrostów Facebooka. Można jednak spróbować estymować dalszy przyrost użytkowników Facebooka w Polsce na bazie informacji z serwisu facebakers.com.

W ostatnim raporcie za październik pokazał on, że ilość użytkowników w Polsce wzrosła o ponad 530 tysięcy. Warto w tym momencie zaznaczyć, że chodzi (jak przypuszczam) o liczbę zarejestrowanych kont (w sumie według facebakers jest ich blisko 4 miliony z PL) w których użytkownicy podali kraj swojego pochodzenia - jest to więc trudno porównywalne z realnym użytkownikami których wskazuje Megapanel.

Patrząc jedna na sam trend (wykres z zarejestrowanymi użytkowników poniżej) widać, że wrzesień był raczej spokojny dla Facebooka w Polsce natomiast w październiku znowu był znaczący skok nawet większy od tego z sierpnia. Można wiec założyć iż będzie to z (estymując proporcjonalnie) milion RU w skali megapanelu co da nam ponad 9 milionów z końcem października.

Teoretycznie więc jest szansa na 10 milionów RU do końca roku - praktycznie jest to pewnie trudne do zrealizowania choć nie można być czegokolwiek pewnym jeśli chodzi o internet.

Wykres pokazuje przyrost polskich użytkowników Facebooka w ostatnich 3 miesiącach.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaFacebook