16

Zrzuty ekranu ze smartfona na PC, YouTube z PC na smartfonie

Tak w skrócie można zawrzeć zalety tej aplikacji, będącej swoistym centrum dowodzenia naszym smartfonem z Androidem na pokładzie. Zalety te docenią zwłaszcza użytkownicy starszych modeli i wersji tego systemu. O ile już od Androida 4.0 w niektórych telefonach uaktywniona została funkcja zrzutów ekranów (mocno zresztą niewygodna – Home+Power), o tyle starsze smartfonu, by móc skorzystać […]

snape
Tak w skrócie można zawrzeć zalety tej aplikacji, będącej swoistym centrum dowodzenia naszym smartfonem z Androidem na pokładzie. Zalety te docenią zwłaszcza użytkownicy starszych modeli i wersji tego systemu. O ile już od Androida 4.0 w niektórych telefonach uaktywniona została funkcja zrzutów ekranów (mocno zresztą niewygodna – Home+Power), o tyle starsze smartfonu, by móc skorzystać z funkcji screenshotów trzeba było je rootować. Ze SnapPea problem ten zostaje zażegnany, a dodatkowo dostajemy kilka przydatnych funkcji do zarządzania naszym telefonem wprost z pulpitu naszych komputerów (Windows, Mac).

Program, po zainstalowaniu, prosi od razu o podłączenie telefonu poprzez kabel USB, by po chwili wyświetlić nam całą jego zawartość w jednym miejscu. W głównym ekranie widzimy od razu pulpit naszego smartfona, możemy w tym czasie przeglądać i korzystać z programów w nim zainstalowanych, obraz jest na bieżąco aktualizowany i który też możemy zapisywać w postaci zrzutów ekranu na komputerze.

screen

Można również widok przełączyć na pełny ekran.

screeng

Zrzuty ekranu możemy zapisywać w dwóch formatach, albo widok telefonu z aplikacją albo sama aplikacja.

SnapPea screenshot20130129085646SnapPea screenshot20130129085733

Druga z funkcji SnapPea, która akurat mi przypadła do gustu, to zapisywanie filmów czy klipów muzycznych oglądanych na YouTube, bezpośrednio na telefonie. To przypadnie do gustu użytkowników, chcącym zaoszczędzić na transferze danych, zarówno przy ściąganiu, jak i przy samym odtwarzaniu. Wystarczy uruchomić zakładkę z serwisem, a pod każdym z odtwarzanych filmów znajdziemy przyciski do pobrania danej pozycji. W dużym formacie 30 sekundowy film zajmuje ponad 3 MB, w mniejszym niespełna 1MB.

3

Z pozostałych dostępnych funkcji, mamy dostęp do naszych aplikacji, możemy nimi zarządzać, czyli dodawać, usuwać, przenosić na kartę SD. Jest też opcja instalacji z dysku plików .apk.

apk

W zintegrowanej z programem przeglądarce możemy też przeglądać i instalować aplikację z dostępnych sklepów, między innymi z Google Play. Twórcy wybrali też paczkę aplikacji i gier niezbędnych do zainstalowania. Nie zabrakło też dostępu do książki telefonicznej, smsów. Wszystko w ładnej i przyjemnej oprawie. Myślę, że przypadnie Wam do gustu.

Bezpłatną wersję na Windowsa i Maca można pobrać ze strony SnapPea. Aplikacja na smartfona instaluje się automatycznie po połączeniu się z programem.