HTC

Znamy cenę HTC Vive - zestawu od HTC i Valve. Dziś rusza przedsprzedaż

Konrad Kozłowski
Znamy cenę HTC Vive - zestawu od HTC i Valve. Dziś rusza przedsprzedaż
5

Zgodnie z zapowiedziami już wkrótce wystartuje przedsprzedaż zestawu VR będącego efektem współracy firm HTC i Valve. Produkt o nazwie Vive przedstawiono jakiś czas temu, ale do niedawna nie wiedzieliśmy dokładnie ile nam przyjdzie za niego zapłacić i kiedy konkretnie będzie można złożyć zamówienie.

Słowem wstępu warto też zaznaczyć, że wraz z zestawem HTC Vive klienci otrzymają nie dwa, a trzy tytuły skierowane do użytkownika kontrolera VR. Producent przypomniał o swoim zestawie podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie zapowiadając rychłe rozpoczęcie przedsprzedaży. Przedsprzedaż zestawu startuje właśnie dzisiaj, a osoby zainteresowane zakupem będą musiały wyjąć z portfela aż 899 euro. Przy obecnym kursie walut kwota ta przekracza 4 tysiące złotych, więc najważniejsze pytanie brzmi: do kogo skierowany jest ten produkt?

To co odróżnia HTC Vive od konkurencji, to obecność w komplecie z goglami VR wyposażonymi w kamerę pary kontrolerów do obsługi m. in. gier. Jakich? Wspominałem o trzech tytułach, oto szczegóły na temat:

  • Tilt Brush, firmy Google: Twórz w prawdziwych trzech wymiarach dzięki wirtualnej rzeczywistości. Uwolnij swoją kreatywność, korzystając z przestrzennych pędzli, malując światłem, a nawet ogniem. Eksploruj nieskończone możliwości tworzenia. W Tilt Brush cała otaczająca Cię przestrzeń jest Twoim płótnem. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.
  • Job Simulator: The 2050 Archives, stworzony przez firmę Owlchemy Labs: W świecie przedstawionym w krzywym zwierciadle, w którym roboty całkowicie zastąpiły ludzi przy wszystkich pracach, uruchom „Job Simulator” i dowiedz się jak kiedyś wyglądała „praca”.
  • Fantastic Contraption, stworzony przez firmę Northway Games: Wyobraź sobie, że gdzieś, na jednej z licznych lewitujących wysp, własnoręcznie tworzysz niesamowite maszyny a następnie puszczasz je w świat, aby podziwiać jak działają.

Kiedy zamówienia będą realizowane? Pierwsze dostawy zaplanowane są na 5 kwietnia, więc całkiem niedługo. Tomek testował już możliwości zestawu - zapraszam do zapisu jego wrażeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCValveHTC Vive