Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Microsoft

Windows 8: "Wstążka" nawet w Explorerze?

13

Trudno znaleźć w sieci wiarygodne informacje na temat tego, jak będzie wyglądał Windows 8. W szczególności po 1 kwietnia. Jednak Rafael Rivera i Paul Thurrott z WithinWindows ręczą za autentyczność zrzutów ekranu, które mają pochodzić z bardzo wczesnej wersji Windows 8. Długo by można deliberować na...

Trudno znaleźć w sieci wiarygodne informacje na temat tego, jak będzie wyglądał Windows 8. W szczególności po 1 kwietnia. Jednak Rafael Rivera i Paul Thurrott z WithinWindows ręczą za autentyczność zrzutów ekranu, które mają pochodzić z bardzo wczesnej wersji Windows 8. Długo by można deliberować nad poszczególnymi detalami, takimi jak nowy - estetyczny, ascetyczny i przypominający Windows Phone 7 ekran logowania, ale najważniejsze co można z nich wyciągnąć to obecność - kochanej, bądź znienawidzonej - wstążki nawet w Explorerze.

Na screenach opublikowanych przez WithinWindows nie ma ikon, tapeta ekranu logowania jest obciętą i przyciemnioną wersją już znanej grafiki i brak naprawdę rewolucyjnych zmian. Dlatego nie chcę się pakować w dyskutowanie detali, jak odkryta na nich ikona synchronizacji, o jeszcze nieustalonym przeznaczeniu. Starczy prosta konstatacja: wstążka, na dobre czy na złe, jest elementem do którego użytkownicy Windows muszą się przyzwyczaić.

Przyznam, że przyglądając się nowemu interfejsowi nie jestem zachwycony, ponieważ zdaje się być równie "rewolucyjny" jak UI Windows 7 w porównaniu do Visty. Zrzuty mają jednakże pochodzić z bardzo wczesnej wersji 8-emki, więc przy odrobinie szczęścia może zobaczymy w najbliższym czasie inne planowane lub nie przecieki, które zademonstrują choćby wyczekiwane przeze mnie multipulpity.

Komentatorzy podeszli do zaprezentowanych zrzutów nieufnie, jednak wielokrotnie powtarzane przez autorów zapewnienia, że to nie jest żart nadają im wiarygodności. Zwłaszcza, że wyrobili sobie już w sieci solidną reputację.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows 8