windows 10 insider preview
56

Dalej możesz zaktualizować Windows 7 do Windows 10 za darmo – sprawdź jak!

Microsoft w dalszym ciągu nie zlikwidował możliwości bezpłatnej aktualizacji Windows 7 do Windows 10. Użytkownicy utrzymują, że ich maszyny otrzymują licencję (przechodzącą z Windows 7) i cały proces przebiega poprawnie. Z powodu końca wsparcia dla Windows 7, warto zaopatrzyć się w aktualizowany, bezpieczniejszy OS.

Microsoft zakończył 14 stycznia wsparcie techniczne dla Windows 7, co zostało uwieńczone ostatnią, istotną poprawką bezpieczeństwa dla tego systemu. Od tego momentu, poprawki dedykowane zabezpieczeniom i innym kwestiom technicznym są zarezerwowane jedynie dla klientów biznesowych, którzy płacą za wydłużony czas dostarczania uaktualnień. Jednak konsumenci domowi nie mogą skorzystać z tej opcji. Dużo lepszym rozwiązaniem jest przejście na Windows 10 (o ile nie rozpatrujecie przesiadki na jakąkolwiek dystrybucję Linuksa lub Maka).

Przeczytaj koniecznie: Pozostawanie na Windows 7 już nie ma sensu

Doskonale pamiętamy o tym, że Microsoft zaoferował użytkownikom Windows 7, Windows 8 oraz 8.1 możliwość bezpłatnego przejścia na nowszą wersję – „dziesiątkę”. Ta opcja była według oficjalnych komunikatów Microsoftu ograniczona czasowo. Okazuje się jednak, że serwery zajmujące się uaktualnieniami, w dalszym ciągu poprawnie weryfikują maszyny, w których doszło do przejścia z Windows 7 na Windows 10. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aktualizowany Windows 7 powinien zostać aktywowany poprawnym, legalnym kluczem. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić problemy (co jest naturalne).

Dodatkowo, należy pamiętać iż możliwe jest aktualizowanie Windows 7 do Windows 10 jedynie w ramach poprzedniego wariantu – czyli, jeżeli korzystamy z wersji Home, dostaniemy uaktualnienie będące odpowiednikiem w „dziesiątce”. Niemożliwe jest więc przejście z 7 Home do 10 Pro.

Media Creation Tool Windows 10

Co zrobić, aby zaktualizować Windows 7 do Windows 10 za darmo?

  • Pobierz Media Creation Tool i uruchom ten program
  • Zaakceptuj warunki umowy i wykonaj operację zaktualizowania maszyny, z której aktualnie korzystasz. Nie wybieraj opcji czystej instalacji.
  • Po zatwierdzeniu wyboru, Media Creation Tool pobierze wszystkie wymagane pliki z serwerów Microsoftu
  • Komputer zostanie zaktualizowany do Windows 10 – stan licencji można sprawdzić w Ustawieniach. Wszystko powinno być w porządku.

Dlaczego Microsoft nie zablokował możliwości aktualizacji Windows 7 do Windows 10 „po czasie”? Gigantowi najpewniej bardzo zależy na tym, aby udział „dziesiątki” był jak najwyższy. Dlatego też, mimo oficjalnych komunikatów nie zamknął furtki pozwalającej na zaopatrzenie się w najnowsze oprogramowanie. Jest to nie tylko bardzo korzystne dla klientów zagranie, ale i ogromna szansa dla wszystkich tych, którzy dalej korzystają z „siódemki”. Tym bardziej, że już w tym momencie donosi się o eksploatowaniu przez cyberprzestępców luk, które są znajdowane w starszej, niewspieranej wersji Windows.

Cóż, życzę miłej aktualizacji!