Windows

Dzięki nowej aktualizacji Windows 10 wreszcie stanie się ładniejszy

Weronika Makuch
Dzięki nowej aktualizacji Windows 10 wreszcie stanie się ładniejszy
35

Z aktualizacjami Windowsa bywa naprawdę różnie. Nadchodzącej znów trudno będzie nie zauważyć. Miejmy nadzieję, że tym razem nie przyniesie za sobą garści błędów.

Windows 20H2 nie wprowadzi całej masy olbrzymich nowości. Wręcz przeciwnie. To niewielka aktualizacja, która jednak niesie za sobą zmiany, które będziemy w stanie zauważyć właściwie wszyscy. Aktualizacja zmieni konfigurację systemu, pozbywając się starszych bibliotek. Łatkę zauważymy dość szybko i bez żadnego problemu, ponieważ zmieni ona wygląd aktywnych kafelków w Menu Start.

Przezroczyste kafelki w Windows 10 20H2

Najbardziej zauważalną zmianą jest usunięcie podstawowego koloru z aktywnych kafelków i ikon. Ten estetyczny drobiazg wielu użytkownikom w znaczący sposób zmieni odbiór systemu. Standardowym kolorem tła jest granatowy. Wraz z Windowsem w wersji 20H2 kolor stanie się półprzezroczysty. Trzeba przyznać, że dzięki temu całość staje się bardziej czytelna i po prostu ładniejsza.

To jednak nie jedyna zmiana. Drobną modyfikację otrzyma również Microsoft Edge. Dzięki najnowszej aktualizacji skrót klawiszowy ALT+TAB stanie się przydatny w tracie przełączenia się pomiędzy kartami przeglądarki. Użytkownik będzie mógł również zdecydować, czy chce widzieć wszystkie karty, tylko ostatnie czy w ogóle nie chce ich widzieć i preferuje poprzednią opcję. Przeglądarki Edge dotyczy jeszcze jedna zmiana, która nadejdzie wraz z aktualizacją Windows 20H2. Klasyczna wersja Edge'a na fundamencie Spartan zostanie ukryta przed użytkownikami. Oczywiście przy tym nastąpi podmianka na wersję zbudowaną na Chromium.

5 największych sukcesów Windows 10. Zawstydzają nawet niedowiarków

Pozostałe zmiany również są drobne i dotyczą różnych aspektów systemu Windows. Po nowej aktualizacji nie znajdziemy już informacji o systemie w panelu sterowania. Zostaną przeniesione do Ustawień wraz z przyciskiem do kopiowania informacji. Inaczej będzie również wyglądało użytkowanie trybu Skupienie. Po jego włączeniu system nie wyświetli nam już żadnych powiadomień, a po jego wyłączeniu Windows pokaże nam zbiór wszystkich, które przegapiliśmy. Warto również dodać, że same powiadomienia będą wyglądały trochę inaczej. Koniec z pionowo ułożonymi ikonkami strzałek i zębatki. W tym miejscu znajdzie się krzyżyk do zamykania i wielokropek, którym będzie można rozwinąć opcje.

Microsoft doskonale rozumie potrzeby użytkowników. Oto kolejny dowód

Standardowo nie zabraknie również tych najdrobniejszych poprawek, wykrywających błędy i zwiększających bezpieczeństwo oraz wydajność. Microsoft poinformował, że Windows 10 20H2 wymaga Windowsa 10 2004 ze wszystkimi aktualizacjami, które pojawiły się do czerwca. Urządzenia spełniające te kryteria otrzymają 20H2 w ramach małej poprawki serwisowej. Przyznam szczerze, że naprawdę cieszę się na tę zmianę. Oczywiście moglibyśmy wymagać modyfikacji związanych ze sprawniejszym działaniem systemu, ale estetyka w codziennym użytkowaniu również jest bardzo ważna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu