Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Wielka transakcja na rynku amerykańskich telekomów! AT&T kupuje T-Mobile (US) za 39 miliardów dolarów!

GM
Grzegorz Marczak
14

AT&T to moloch - jeden z liderów na rynku US jeśli chodzi o telefonie naziemną i komórkową (w styczniu AT&T było jeszcze na pierwszym miejscu ale teraz liderem jest chyba Verizon), dostawca internetu jak również płatnej telewizji. Jest to największa firma telekomunikacyjna w US i chyba jednocześni...


AT&T to moloch - jeden z liderów na rynku US jeśli chodzi o telefonie naziemną i komórkową (w styczniu AT&T było jeszcze na pierwszym miejscu ale teraz liderem jest chyba Verizon), dostawca internetu jak również płatnej telewizji. Jest to największa firma telekomunikacyjna w US i chyba jednocześnie najbardziej nie lubiany dostawca usług mobilnych. W internecie można przeczytać całą masę skarg i krytyki jeśli chodzi o zasięg jak równie jakość rozmów w sieci AT&T.

Swój zasięg w US AT&T postanowiło powiększyć poprzez zakupienie amerykańskiej części T-mobile należącej do Deutsche Telekom, za które w gotówce oraz w akcjach zapłaci 39 miliardów dolarów! Dzięki tej transakcji AT&T stanie się liderem jeśli chodzi o ilość klientów w US - łącząc swoje dotychczasowe 95 milionów abonentów z 33 z T-mobile zdecydowanie pokona Verizon z 100 milionami abonentów.

Transakcja została na chwilę obecną uzgodniona i zatwierdzona między zarządami obydwu firm (jej realizacja potrawa ok 12 miesięcy). Nie wiadomo natomiast czy rząd US i odpowiednie urzędy zgodzą się na tę transakcję ponieważ wpływa w bardzo znaczący sposób na rynek telekomunikacyjny w US zmniejszając ilość dostawców usług mobilnych z 4 do 3.

AT&T w oficjalnym komunikacie podaje, że dzięki tej transakcji zwiększona zostanie zasięg sieci jak również jej przepustowość, co w sumie powinno być dobrą informacją dla klientów sieci.

Na koniec przypomnę, że T-mobile to również właściciel Polskiej Telefonii Cyfrowej (Ery), która jak wiemy szykuje się do olbrzymiej operacji jaką jest rebranding czyli wprowadzenie marki T-mobile do Polski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AT&Tt-mobile