Moje przemyślenia

webpozycja.pl czyli ile wydasz na SEO

GM
Grzegorz Marczak
31

webpozycja.pl to dość ciekawy pomysł na wyliczenie ile będzie nas kosztować pozycjonowanie naszego serwisu tak aby znalazł się na satysfakcjonującym miejscu w wynikach wyszukiwania w Google. Może to być również przydatne narzędzie do monitorowania pozycji naszych domen - mam wykresy pokazujące jak r...

webpozycja.pl to dość ciekawy pomysł na wyliczenie ile będzie nas kosztować pozycjonowanie naszego serwisu tak aby znalazł się na satysfakcjonującym miejscu w wynikach wyszukiwania w Google. Może to być również przydatne narzędzie do monitorowania pozycji naszych domen - mam wykresy pokazujące jak radzimy sobie w Google, mamy możliwość zdefiniowania wielu domen a dla nich wielu fraz na które chcielibyśmy aby znalazły się one wysoko w Google itp.

Początek z webpozycja.pl jest bardzo prosty. Po rejestracji (uwaga - maila aktywacyjnego jeśli korzystacie z gmaila szukajcie w spamie) definiujemy swoje domeny, potem słowa kluczowe które nas interesują i po chwili serwis wyświetla nam obecną pozycję w Google na dany dzień. W moim przypadku dla domen antyweb.pl i canon-board.info dane wyglądają na poprawne.

Na poniższym obrazku widać jak wygląda panel z informacjami dla poszczególnej domeny (słowa kluczowe wpisałem bez większego zastanowienia dlatego proszę się nimi nie sugerować i nie wyciągać wniosków).Antyweb dla frazy "startups" znajduje się na 3 miejscu w Google, 2 pozycję ma też Canon Board szukając po wyrażeniu "Canon". Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby w ten sposób sprawdzić też pozycję nie naszych domen lecz na przykład adresów konkurencji. Jedyne czego w tym przypadku zabraknie to możliwość porównani pozycji dla dwóch domen.

Ponieważ na SEO się kompletnie nie znam (wierzę, że narzędzia których używam czyli wordpress i vbulleting są optymalnie dostosowane do Google) dlatego trudno mi stwierdzić czy koszty które poda webpozycja.pl są sensowne - tak jak jednak wspomniałem można z tego serwisu korzystać w innym celu niż ocena kosztu pozycjonowania. Warto jeszcze dodać, że webpozycja.pl jest dość porządnie jeśli chodzi o warstwę wizualną przygotowanym serwisem. Dość prostym w obsłudze i nie wymagający wiedzy na temat pozycjonowania.

Ps. Pawłowi Leszczyńskiemu dziękuję za podesłanie informacji!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googleseopozycjonowanie