Telekomy

Walka na GB trwa w najlepsze, od dziś Vectra oferuje łącza 2 Gb/s w Warszawie

Grzegorz Ułan
Walka na GB trwa w najlepsze, od dziś Vectra oferuje łącza 2 Gb/s w Warszawie
23

Po wielkopolskim operatorze INEA, UPC, Orange czy Netia, przyszedł czas na kolejnego dużego operatora, który zaoferował łącza powyżej 1 Gb/s. Mowa o Vectra, która od razu zaczyna od 2 Gb/s, ale na razie tylko w Warszawie.

Tanio jednak nie będzie, Vectra życzy sobie za łącze z prędkością przy pobieraniu do 2 Gb/s i wysyłaniu 120 Mb/s aż 189,99 zł. Można tą kwotę obniżyć o 10 zł za wyrażenie zgód marketingowych i za e-fakturę. Dla porównania INEA za 1 Gb/s, ale za łącze symetryczne, czyli ta sama prędkość przy pobieraniu i wysyłaniu każe płacić 69,90 zł. W Vectrze dodatkowo przyjdzie zapłacić 149,00 zł za instalację, więc na start robi się niezła sumka, nie wiem czy wiele osób się na to skusi, zwłaszcza, że najszybszy dotychczasowy internet u tego operatora, z prędkością do 600 Mb/s dla wielu użytkowników będzie zupełnie wystarczający, a kosztuje 69,99 zł.

Postaw na najszybszy Internet Vectry. Przesyłaj duże pliki, pobieraj błyskawicznie gigabajty danych i zagwarantuj sobie optymalne warunki pracy. Nasza oferta jest skierowana do najbardziej wymagających użytkowników, dla których bezkompromisowa prędkość Internetu jest wyjątkowo istotna. Niezależnie od tego czy Twój biznes działa w sieci, żyjesz e-sportem czy też dzielisz dostęp do routera z wieloma użytkownikami, ta opcja jest stworzona dla Ciebie.

Razem z superszybkim internetem Vectra w zestawie oferuje router WiFi, który jest w stanie obsłużyć takie prędkości, jest dwuzakresowy ze wsparciem dla częstotliwości 2,4 i 5 GHz i z możliwością podłączenia do 4 urządzeń do czterech portów Ethernetowych 1000 Mb/s.

Jeśli jednak, mimo dużych kosztów za nową prędkość, znacząca grupa klientów skusi się na takie łącza, może się okazać, że w przeciągu najbliższych kilku miesięcy Vectra przegoni UPC w rankingach SpeedTest.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu