Felietony

Udział chromu w Chrome

Grzegorz Marczak
Udział chromu w Chrome
36

Od startu przeglądarki od Google o nazwie Chrome minęło zaledwie kilka dni a już wszyscy zaczynają obserwować i analizować jego wyniki na tle innych przeglądarek. Słychać dużo głosów na temat tego, że w przeciągu 2 dni Chrome zdobył już 1%-2%. W internecie można znaleźć nawet bardzo śmiałe przepowie...

Od startu przeglądarki od Google o nazwie Chrome minęło zaledwie kilka dni a już wszyscy zaczynają obserwować i analizować jego wyniki na tle innych przeglądarek. Słychać dużo głosów na temat tego, że w przeciągu 2 dni Chrome zdobył już 1%-2%. W internecie można znaleźć nawet bardzo śmiałe przepowiednie analityków, mówiące o tym, że Chrome ma szanse w przeciągu dwóch lat osiągnąć 20% udziału w rynku przeglądarek (nie wiem jak po kilku dniach można zrobić takie szacunki?).

Postanowiłem sprawdzić jak wygląda korzystanie z nowej przeglądarki Google przez czytelników mojego bloga oraz forum fotograficznego canon-board (też moje). Jeśli chodzi o antyweb.pl spodziewałem się, żę wynik będzie dość znaczny. Zaskoczyło mnie natomiast, że po zaledwie dwóch dniach od premiery 10% wizyt na blogu było przy wykorzystaniu nowego dziecka od google.


Antyweb

Bardziej racjonalne wyniki pokazują statystyki forum Canon Board. W ciągu dwóch dni od premiery Chrome uzyskał 1,7%. Zważywszy na to, że na forum są osoby, których pasją jest fotografia a nie nowinki internetowe jest to moim zdaniem i tak dobry wyniki.


Canon Board

Ciekawe jak jest na waszych stronach, blogach, serwisach - czy też macie już w statystykach przeglądarek pozycje pod nazwą Chrome?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu