Felietony

Cudowny medalik na antyweb - Google WTF?

Grzegorz Marczak
Cudowny medalik na antyweb - Google WTF?
45

Kto zgadnie na podstawie jakich słów kluczowych Google wyświetla mi reklamę Cudownego Medalika (obrazek w drugiej części postu po kliknięciu na "czytaj całość")? To tylko przykład tego dlaczego w opinii wielu osób google w języku polskim "po prostu nie daje rady" z reklamami graficznymi (i nie t...

Kto zgadnie na podstawie jakich słów kluczowych Google wyświetla mi reklamę Cudownego Medalika (obrazek w drugiej części postu po kliknięciu na "czytaj całość")?

To tylko przykład tego dlaczego w opinii wielu osób google w języku polskim "po prostu nie daje rady" z reklamami graficznymi (i nie tylko). Wprawdzie nie klikałem na reklamę więc nie wiem dokąd ona prowadzi (ostatni raz jak wykryli przy moich astronomicznych zarobkach dwa kliknięcia w reklamę na blogu to dostałem ostrzeżenie), ale sama jej forma jest wystarczająca aby stwierdzić, że to pomyłka.


AntyWeb

Cokolwiek nie spowodowało pojawienie się cudownego medalika na antyweb.pl świadczy jednak o jakiejś słabość systemu reklamowego google. Wprawdzie mogę sobie wyobrazić sytuację w której ktoś pomyłkowo dobrał złe słowa kluczowe (na przykład "społeczność" itp) dla swojej reklam - czy jednak powinienem szukać usprawiedliwień dla mało precyzyjnego systemu reklamy?

Myślę, że w najbliższych miesiącach zacznę testować polskie produkty zbliżone do adsense (podobne usługi z tego co pamiętam oferuje interia i wp), nawet jeśli opłacalność ich nie będzie na wyższym poziomie to może uda mi się uniknąć "medalików" i innych reklam tego typu?

Amen!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleReklamaantywebAdSense