Miniblog

Tylko zajawki w RSS-ach [Aktualizacja]

GM
Grzegorz Marczak
99

Wyjaśnię krótko dlaczego w RSS-ach Antyweba widać od soboty tylko fragment postów: Przede wszystkim jest to test, który zaplanowałem na tydzień czasu Dlaczego? Powodów jest klika. Przede wszystkim chciałem zobaczyć jak to wpłynie na ruch na stornie www antyweba, ilość komentarzy itp. Po drugie...

Wyjaśnię krótko dlaczego w RSS-ach Antyweba widać od soboty tylko fragment postów:

 • Przede wszystkim jest to test, który zaplanowałem na tydzień czasu
 • Dlaczego? Powodów jest klika. Przede wszystkim chciałem zobaczyć jak to wpłynie na ruch na stornie www antyweba, ilość komentarzy itp. Po drugie coraz więcej serwisów częstuje się całymi treściami (jak chociażby Buzz) a ich autor dostaje w zamian dosłownie nic.

  W Facebooku kiedy dodajemy jakiś link to pobiera on tylko zajawkę. Dzięki czemu część osób (jeśli zainteresuje ich artykuł) przechodzi na stronę www. W buzz i podobnych serwisach kiedy ktoś udostępni naszą post przez google reader to pojawia się cała treść a źródło jest kompletnie ignorowane (autor nawet nie wiem, że trwa dyskusja na temat jego notki ponieważ Buzz nie wysyła żadnej informacji na ten temat).

  Kolejna sprawa to wygląd newsów w RSS-sie, starałem się i staram aby antyweba czytało się miło i przyjemnie. Przeglądając go jedynie przez readera rss-ów nie zobaczy się np. trwającej dyskusji w komentarzach czy ankiety na temat ipada itp.

  Tak więc moją motywacją nie jest wieksza ilość odsłon (reklamy sprzedaje w modelu flat fee) ale przyciągnięcie czytelników z RSS-ów na stronę www Antyweba.

 • Po tygodniu zbiorę do kupy wszystkie informacje i opiszę konsekwencje związane z takim ruchem
 • [Aktualizacja] W tej chwili na Antyweb dostępne są dwa feedy - główny tylko z zajawkami i dodatkowy z pełnymi treściami. Tak więc zgodnie z sugestiami z komentarzy każdy może sobie wybrać najlepszy według niego sposób czytania bloga.

  Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

  Więcej na tematy:

  blogiantywebRSS