Seriale

Najdroższy serial Netflix wraca a w nim duże zmiany. Szczegóły 3. sezonu The Crown

Weronika Makuch
Najdroższy serial Netflix wraca a w nim duże zmiany. Szczegóły 3. sezonu The Crown
6

Netflix ogłosił premierę 3. sezonu swojego najdroższego serialu - The Crown. Zapowiada się fenomenalnie!

Netflix ogłosił dziś, że kolejny sezon nagradzanego The Crown będzie miał premierę 17 listopada. W nadchodzących odcinkach fani znów będą mieli okazję śledzić losy królowej Elżbiety II, którą tym razem zagra Olivia Colman (Faworyta, Broadchurch). Oprócz niej pojawią się m.in. Tobias Menzies (Outlander, Terror) jako książe Filip i Helena Bonham Carter (Alicja w Krainie Czarów, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street) jako Małgorzata Windsor. Trio zastąpi Claire Foy, Matta Smitha i Vanesse Kirby, którzy grali w poprzednich dwóch sezonach.

3. sezon The Crown pojawi się 17 listopada

The Crown jest najdroższym serialem, jaki wyprodukował do tej pory Netflix. Platforma wydała 130 milionów dolarów na każdy z poprzednich sezonów. Dzięki temu produkcja plasuje się na drugim miejscu w rankingu najdroższych seriali na świecie. Przed nią jest oczywiście Gra o Tron, która kosztowała HBO 15 milionów dolarów na odcinek. The Crown ma jednak jeszcze szansę dogonić serię na podstawie książek Martina, która zdążyła się już skończyć. Do tej pory odcinki kosztowały po 13 milionów dolarów, więc szansa jest całkiem spora!

Trochę nauki, trochę rozrywki. Oto najlepsze seriale historyczne

Serial zaplanowano na 6 sezonów, a więc jesteśmy na półmetku. Narracja ma zostać doprowadzona aż do współczesności. Co dwa sezony ma następować zmiana głównej obsady serialu, aby starzejących się bohaterów grali odpowiednio starsi aktorzy. Tak też stało się w przypadku sezonu 3. Nie wiemy jeszcze, kto przejmie pałeczkę po aktualnej ekipie. Na to jednak będziemy musieli jeszcze poczekać, na razie warto cieszyć się znakomitymi aktorami, którzy pojawią się w nadchodzących odcinkach.

Jest tyle seriali, a ja wciąż marzę o powstaniu kilku nowych

Sezon 3. obejmie lata 1964-1976. W tym czasie książe Karol po raz pierwszy romansował z Camilą Parker Bowles (w tej roli Emeralda Fenella). Małżeństwo Małgorzaty Windwos z lordem Snowdonem zaczęło się rozpadać. Nie brakowało również istotnych wydarzeń w skali globalnej. Miało miejsce lądowanie na Księżycu, olimpiada w Montrealu (1976 rok) oraz zwycięstwo Anglii w Pucharze Świata (1966 rok). Wygląda na to, że fani po raz kolejny dostaną bardzo ciekawą fabułę, którą na pewno bez trudu pociągnie wyjątkowo zdolna ekipa. Oby najnowszy sezon spotkał się z równie ciepłym przyjęciem widzów i krytyków, co dwa poprzednie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu