Komunikatory

Nareszcie odinstaluję Zoom. Telegram wkrótce zaoferuje wideokonferencje i udostępnianie ekranu!

Kamil Świtalski
24

Aktualizacje Telegrama pojawiają się lawinowo — a już w maju otrzymamy opcję na którą wielu czeka od dawna.

Ostatni rok niewątpliwie należał do komunikatorów. Z wideokonferencji, na wideokonferencję. Praca, nauka, spotkania towarzyskie — wszystkie one przeniosły się online i... no cóż, działają, jak działają. Sporo zależy od ilości uczestników i jakości połączenia, prawdą jednak jest, że nigdy nie zastąpią spotkań na żywo — niezależnie od tego, w jakim celu zostały one zorganizowane. Oprogramowania po które możemy sięgnąć by odbyć takie "spotkanie" jest na rynku od groma. Zoom, Microsoft Teams oraz Google Meet są liderami w temacie, ale wkrótce przybędzie im konkurencji. Bo oto jeden z najbardziej lubianych komunikatorów dołącza do zabawy — i wkrótce ma zaoferować nie tylko opcję wideokonferencji, ale także udostępniania ekranu. A skoro tak... to właściwie po co wybierać jakiekolwiek inne komunikatory?

Telegram z opcją wideokonferencji oraz udostępniania ekranu już niebawem. Nowe funkcje na ostatniej prostej

Pierwsze plotki na temat zaoferowaniu opcji znanych z popularnych komunikatorów w Telegramie pojawiły się ubiegłego lata. Od tego czasu Telegram otrzymał wiele nowych funkcji — jego twórcy regularnie rozpieszczają nas nowościami. Można tam już swobodnie prowadzić rozmowy głosowe w większym gronie — ale wideorozmowy obsługują maksymalnie dwa konta jednocześnie. Wkrótce ma się to zmienić — twórca komunikatora zapowiedział że wideokonferencje i udostępnianie ekranu trafią do użytkowników już w maju — ze wsparciem zarówno dla komputerów, jak i tabletów. Aby korzystanie z usługi było bardziej komfortowe, Telegram zaoferuje też redukcję szumów.

Czekamy na start i... rozwój. No bo właśnie — konkurencja przez te miesiące zdążyła multum rzeczy usprawnić i zaoferować wiele przydatnych dodatków. Wierzę, że i tutaj przyjdzie na nie czas. Pytanie tylko, czy choćby najlepiej przygotowana usługa ma szansę jeszcze odciągnąć uwagę użytkowników którzy przez ostatnie miesiące przywykli do rozwiązań od Google czy Microsoftu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu