Microsoft

Tak wygląda pierwsza Lumia od Microsoftu - bez rewolucji

Konrad Kozłowski
35

Microsoft Lumia - pod taką nazwą sprzedawane będą najnowsze smartfony z Windows Phone na pokładzie po porzuceniu marki Nokia. O tym jak będzie wyglądać nowe logo przekonaliśmy się nie tak dawno temu, a dziś pojawiły się pierwsze przecieki odnośnie jednego z nadchodzących nowych modeli. Nie spodzi...

Microsoft Lumia - pod taką nazwą sprzedawane będą najnowsze smartfony z Windows Phone na pokładzie po porzuceniu marki Nokia. O tym jak będzie wyglądać nowe logo przekonaliśmy się nie tak dawno temu, a dziś pojawiły się pierwsze przecieki odnośnie jednego z nadchodzących nowych modeli.

Nie spodziewajcie się jednak szczegółów odnośnie nowego flagowego modelu. To co widzimy na poniższej grafice to prawdopodobnie nowa wersja Lumii 530 - telefon jest nieco większy i oferuje dwa sloty na karty SIM. Ponad głośnikiem rozmów z przodu urządzenia oraz na tylnym panelu wyraźnie widoczne jest logo Microsoftu, które zastępuje napis Nokia.

We wrześniu poznaliśmy nowe modele Lumii, wśród których pojawił się "selfie phone", czyli Lumia 730 oraz Lumia 830. Przed tygodniem opublikowaliśmy nasz test Lumii 530, następcy świetnej 520 - wnioski Tomasza nie napawają jednak optymizmem. Czy tym razem, pod marką Microsoftu, nowe Lumie okażą sie być ciekawszymi produktami? Miejmy taką nadzieję.

Tak naprawdę powinniśmy je poznać już stosunkowo niedługo. W momencie ogłoszenia zmiany brandingu nowych produktów dano do zrozumienia, że nowe modele mogą pojawić się niebawem. Marka Nokia jednak całkowicie nie zniknie z rynku, ponieważ przez najbliższe 10lat to Microsoft będzie nią dysponował, a plany zakładają wprowadzenia na rynek niskobudżetowych modeli, czyli zwykłych feature phone'ów właśnie z logiem Nokii na obudowie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu