Miniblog

Ta funkcja to jeden z lepszych pomysłów na Ubuntu 12.10

Michał Majchrzycki
Ta funkcja to jeden z lepszych pomysłów na Ubuntu 12.10
15

Cenię sobie Dropboksa za automatyczne i proste synchronizowanie danych. W przypadku zdjęć wykonywanych z poziomu smartfona taka funkcja jest niezastąpiona. Gorzej, kiedy trzeba przeszukiwać fotografie przekopiowane do komputera. Dlatego też bardzo podoba mi się Photo Lens - nowa funkcja w Ubuntu 12....

Cenię sobie Dropboksa za automatyczne i proste synchronizowanie danych. W przypadku zdjęć wykonywanych z poziomu smartfona taka funkcja jest niezastąpiona. Gorzej, kiedy trzeba przeszukiwać fotografie przekopiowane do komputera. Dlatego też bardzo podoba mi się Photo Lens - nowa funkcja w Ubuntu 12.10.

Canonical ma czasami bardzo dobre pomysły na rozwój swojej dystrybucji Linuksa. Lubię w tej firmie, że stara się, aby kolejne wydania Ubuntu były nie tylko dopracowane, ale również oryginalne. A to znaczy - wyróżniające się spośród dostępnych na rynku dystrybucji. W Ubuntu 12.10 (premiera w październiku) takich rozwiązań ma być całkiem sporo. Najnowsze z nich - Photo Lens - pozwala na szybkie przeszukiwanie i filtrowanie zdjęć zapisanych w komputerze. I nie tylko w komputerze - także na naszym koncie na Facebooku czy Flickr.com. Wygląda to mniej więcej tak (via OMG Ubuntu)

Funkcja niby niewielka, ale w przypadku dodawania dużej ilości fotografii może być niezastąpiona. W Ubuntu 12.10 pojawi się również odświeżony podgląd zdjęć (Unity Previews) czy integracja z aplikacjami webowymi. Jest chyba na co czekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu