18

T-shirt dla geeków czy t-shirt przyszłości?

Wyobraźcie sobie koszulkę, która może wyświetlać cokolwiek chcecie, być połączona z Waszym smartfonem i współpracować z serwisami społecznościowymi. Przerost formy nad treścią? Być może, jednak nie dla wszystkich, ponieważ właśnie taki przyszłościowy T-Shirt staje się rzeczywistością. T-Shirty od zawsze były sposobem na wyrażenie tego kim jesteśmy – slogany odzwierciedlające naszą osobowość czy loga popularnych firm […]

Wyobraźcie sobie koszulkę, która może wyświetlać cokolwiek chcecie, być połączona z Waszym smartfonem i współpracować z serwisami społecznościowymi. Przerost formy nad treścią? Być może, jednak nie dla wszystkich, ponieważ właśnie taki przyszłościowy T-Shirt staje się rzeczywistością.

T-Shirty od zawsze były sposobem na wyrażenie tego kim jesteśmy – slogany odzwierciedlające naszą osobowość czy loga popularnych firm w oryginalnym lub parodiowym wydaniu. Świat się zmienia i firma Ballantine’s postanowiła wspomóc bardzo ciekawy projekt – tshirtOS. Najlepiej zasadę jego działania przedstawia oficjalny filmik, więc zachęcam do zapoznania się z nim.Czy potrzebujemy takiej koszulki – „ubieralnej, udostępniającej, programowalnej”? Jest to całkiem nowe, a za razem zupełnie futurystyczne i znane z filmów gatunku sci-fi spojrzenie na naszą garderobę. T-Shirt pozwalający na wyświetlanie wyrażeń przy hashtagach z naszych tweetów, oprawę wizualną dostosowaną do muzyki, której aktualnie słuchamy – to tylko początek długiej listy sposób w jaki możemy wykorzystać taką nowinkę technologiczną. Co na nią się składa? Ekran LED, kamera, mikrofon, akcelerometr i głośnik oraz współpraca ze smartfonem.

Muszę przyznać, że pomysł wydaje się rzeczywiście interesujący i odpowiednie jego wykonanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Doskonale pamiętam jak bardzo spodobała mi się koszulka powiadamiająca jej właściciela i osoby dookoła o dostępności sieci Wi-Fi w ich otoczeniu. Niby zbędny dodatek i tego typu gadżetów jest całkiem sporo, ale być może właśnie to było inspiracją dla zespołu CuteCircut, który jest autorem projektu tshirtOS.

Jak zostało zaznaczone, cena koszulki będzie zmniejszała się wraz z rosnącym zainteresowanie i zapotrzebowaniem na nią. Ja jak na razie wstrzymam się z deklaracją zakupu tego gadżetu ale będę uważnie śledził jego losy, ponieważ może być to pierwszy, dość nieśmiały krok w kierunku czegoś większego i pewnego rodzaju przełomu. Interaktywne technologicznie spodnie czy buty? Do niedawna było to nieosiągalne, lada moment może stać się to dla nas codziennością.

Źródło.