Telekomy

Symetryczny internet dostępny już dla wszystkich klientów FTTH w INEA bez dodatkowych opłat

Grzegorz Ułan
Symetryczny internet dostępny już dla wszystkich klientów FTTH w INEA bez dodatkowych opłat
15

W połowie października Tomasz informował Was o udostępnieniu przez INEA pierwszego w Polsce łącza symetrycznego o przepustowości 10 GB/s. Dziś INEA poinformowała nas o włączeniu symetrycznego internetu wszystkim klientom korzystającym ze światłowodów FTTH bez dodatkowych opłat.

Oznacza, to że od dziś klienci INEA będą mogli korzystać z takiej samej prędkości internetu światłowodowego przy pobieraniu, jak i przy wysyłaniu.

Michał Bartkowiak Chief Operating Officer INEA:

Wiemy, że dla wielu naszych klientów wysyłanie plików jest równie ważne, jak ich pobieranie. Jeśli technologia coś umożliwia, to my chcemy to udostępniać naszym klientom i stąd pomysł na tę zmianę. Wczoraj obchodziliśmy Gimme Fiber Day, czyli międzynarodowy dzień światłowodu do domu i pomyśleliśmy, że to doskonała okazja, żeby ogłosić niespodziankę dla wszystkich klientów FTTH INEA. Tych, którzy korzystają ze starszych technologii, jak HFC, chcemy w ten sposób zachęcić do zmiany właśnie na światłowód.

Ceny światłowodu się nie zmieniły, zaczynają się od 100 Mb/s "w dół i w górę" za 49,90 zł, a kończą na FIBER 10/10 Gb/s za 399,90 zł. Nowi użytkownicy światłowodu FTTH INEA będą teraz mogli korzystać z jednego z 5 pakietów: 100/100 Mb/s, 300/300 Mb/s, 600/600 Mb/s, 1/1 Gb/s lub 10/10 Gb/s. Jednak zmiana prędkości dotyczy nie tylko nowych klientów, ale i obecnych, a mowa o 90 tysiącach osób w całej Wielkopolsce.

Co więcej, operator poinformował, że od teraz w ich ofercie dostępne będą wyłącznie symetryczne łącza światłowodowe, dotyczy to również nowych sieci, które zamierzają budować poza Wielkopolską. Wspomina się tutaj o województwach mazowieckim, lubelskim czy kujawsko-pomorskim.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu