Microsoft

Microsoft chce konkurować z Apple i Samsungiem. Tym razem na rynku bezprzewodowych słuchawek dousznych

Piotr Kurek
Microsoft chce konkurować z Apple i Samsungiem. Tym razem na rynku bezprzewodowych słuchawek dousznych
0

Jak donosi serwis Thurrott, Microsoft pracuje nad nowymi rozwiązaniami dla miłośników muzyki. Tym razem firma chce konkurować na rynku dousznych słuchawek bezprzewodowych.

W Polsce słuchawkami bezprzewodowymi możemy określić zarówno urządzenia, które nie posiadają żadnego okablowania łączącego, jak i takie, które nie wymagają kabla do podłączenia z urządzeniem np. za pomocą tradycyjnego złącza słuchawkowego. Łączność bluetooth, szybki i bezproblemowe „parowanie” z telefonem i szereg funkcji dostępnych z poziomu samych słuchawek. Rozwiązania pokroju Apple AirPods, czy Samsung Galaxy Buds cieszą się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na fakt, że należą do grupy słuchawek „true wireless” — całkowicie eliminując okablowanie. To właśnie w tym segmencie rynku chce się sprawdzić Microsoft, który pracuje nad nową odsłoną słuchawek spod marki Surface.

Surface Headphones

Zobacz też: Rewolucja się udała. Nie pamiętam kiedy ostatnio korzystałem z wejścia słuchawkowego

Surface Headphones to bezprzewodowe słuchawki nauszne, które na rynku zadebiutowały w zeszłym roku. Urządzenie charakteryzujące się aktywną redukcją szumów (ANC), przetwornikami o średnicy 40 mm, czy 15 godzinami pracy na jednym ładowaniu oficjalnie nie trafiło do sprzedaży w Polsce. Mimo dość pozytywnych recenzji, Surface Headphones są dalekie do ideału — głównie w kwestiach samego dźwięku. Brak kodeków AptX, AAC, czy LDAC to czerwona lampka ostrzegawcza dla wszystkich ludzi interesujących się rynkiem tego typu urządzeń.

Zobacz też: Szukacie bezprzewodowych „pchełek”? Testujemy wszystkie modele Sennheisera!

Nie przeszkadza to wcale w pracach nad kolejną wersją urządzeń spod marki Surface. Tym razem Microsoft przygotowuje douszne słuchawki „true wireless”. Surface Buds, które w chwili obecnej noszą nazwę kodową nazwę Morrison (Surface Headphones nosiły nazwę Joplin) mają konkurować między innymi z Apple AirPods, Samsung Galaxy Buds, czy Sennheiser Momentum True Wireless, których recenzję przeczytacie w tekście Zero kabli, 100% dźwięku i kilka niedociągnięć.

Wizualizacja Surface Buds przygotowana dla serwisu Thurrott

W chwili obecnej nie znamy żadnych szczegółowych informacji na temat Surface Buds. Microsoft nie komentuje tych plotek, jednak patrząc na dotychczasowe przecieki serwisu, np. dotyczące nowej wersji konsoli Xbox One pozbawionej czytnika płyt, możemy być niemal pewni, że firma zaprezentuje bezprzewodowe słuchawki w najbliższej przyszłości.

Źródło: Thurrott

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu