Spotify

Niespodzianki, ciekawostki i quizy - każdy może sprawdzić swój 2018 w Spotify

Konrad Kozłowski
Niespodzianki, ciekawostki i quizy - każdy może sprawdzić swój 2018 w Spotify
16

Końcówka roku to oczywiście okres podsumowań i refleksji - nie inaczej jest w przypadku muzyki, bo jak zawsze Spotify pozwoli nam zagłębić się w statystyki oraz ciekawostki. Sprawdźcie czego słuchaliście, jak długo, a przy okazji przekonajcie się, czy zdajecie sobie sprawę ile czasu poświęcacie muzyce.

Dokładnie wczoraj Spotify podsumowało 2018 rok - poznaliśmy najpopularniejszych artystów, najważniejsze albumy, a także playlisty cieszące się największym wzięciem. To wszystko jest bardzo fajne, bo pokazuje, jaki rodzaj muzyki rządzi w serwisie streamingowym i pozwala wyciągnąć kilka (pochopnych) wniosków. Ale ja nie o tym, bo Spotify udostępniło dziś z rana coś, w mojej ocenie, jeszcze lepszego. Strona 2018 Wrapped to nic innego niż spersonalizowane zestawienie, które powstało na podstawie aktywności na Waszym profilu.

Wiem, czego się teraz spodziewacie - klasycznych list z najpopularniejszymi utworami, krążkami i wykonawcami. Nic bardziej mylnego! Spotify lubi zaskakiwać i oprócz zwykłych statystyk proponuje też coś ekstra. Serwis przygotował dla każdego z nas 11 pełnoekranowych kart, które przewijamy w przeglądarce jedna po drugiej. Nie będę wymieniał wszystkich z nich, bo nie chcę Wam psuć niespodzianki, ale nadmienię, że na początku poznacie pierwszy utwór, który odtworzyliście w 2018, a później dowiecie się, ile minut w sumie minut "wysłuchaliście" w 2018.

Tutaj czeka na Was nawet mały quiz, bo Spotify zaproponuje 3 liczby, z których możecie wybrać jedną i przekonać się, czy jesteście w stanie określić ilość czasu poświęconego na słuchanie muzyki w Spotify. Dodatkowo, Spotify będzie mieć dla Was ciekawostkę - ja na przykład dowiedziałem się, że 20% z odsłuchanych 7804 minut upłynęło mi na inteligentnym Google Home.

Następnie utwierdziłem się w przekonaniu, że w tym roku najwięcej uwagi poświęciłem zespołowi Arctic Monkeys - duża w tym rola ich nowego albumu Tranquility Base Hotel and Casino, który w pętli potrafił być odgrywany kilkanaście, może kilkadziesiąt razy z rzędu. Tutaj zaskoczenia nie było, ale Spotify przypomniało, że "cała przyjemność po stronie Arctic Monkeys". Miło.

Co istotne, wszystkie te fakty i fakciki podawane są w bardzo miłej dla oka oprawie wizualnej, z animacjami i interaktywnymi elementami strony. Nie zwlekajcie, odwiedzajcie adres www.spotifywrapped.com i sami sprawdźcie, co nawyczynialiście w tym roku na Spotify.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu