Spotify

Kręcisz na rodzinnym Spotify? Serwis sprawdzi przez GPS czy wszyscy użytkownicy mieszkają razem

Kamil Świtalski
Kręcisz na rodzinnym Spotify? Serwis sprawdzi przez GPS czy wszyscy użytkownicy mieszkają razem
72

Korzystacie ze Spotify Premium dla rodziny naginając tamtejsze zasady? To może się niebawem skończyć, firma zaczęła porządki w tym temacie.

Spotify z dnia na dzień rozkochało w sobie użytkowników. I mimo że "standardowy" plan nie jest jakoś specjalnie kosztowny — to mając szansę zaoszczędzić, miłośnicy serwisu dość szybko połączyli się w grupki, które dzięki abonamentowi rodzinnemu -- pozwalają płacić jeszcze mniej. Przed skorzystaniem z tej funkcji firma lojalnie informuje o wiążącą się z nią zasadach. Zasadach, na które godzą się nawet ci, którzy je naginają -- ale po latach tolerowaniu i przymykaniu oka w tej kwestii, teraz planuje temat nieco uszczelnić. A weryfikować chce za pośrednictwem lokalizacji GPS.

Kilka dni temu użytkownicy opcji rodzinnej z Niemiec i Stanów Zjednoczonych zaczęli otrzymywać od Spotify maile, które proszą o potwierdzenie adresu lokalizacją GPS. Jednocześnie informują, że w przypadku odmowy — mogą stracić dostęp do planu.

Na tę chwilę nie słychać nic na temat tego, by podobne wiadomości otrzymywali Polacy — ale nie jest wcale wykluczone, że firma zechce stopniowo sprawdzić rodziny na wszystkich rynkach, gdzie jest obecna. A wtedy prawdopodobnie sporo z nich się naturalnie rozpadnie -- i zostanie płacenie kilku złotych miesięcznie więcej, albo powrócenie do darmowego, okraszonego reklamami, planu podstawowego. W obliczu tego, że polityka Spotify związana z adresami jest dość kapryśna (nie można ich zedytować, a kilka lat temu — nawet ich podejrzenie było problematyczne), nie zdziwię się, jeżeli będą musieli co nieco w tej kwestii podziałać. Jeżeli faktycznie zależy im na tym, by zrobić z tym porządek, a nie tylko kilka złotych więcej. Wierzę bowiem że jest wielu użytkowników, dla których adres z czasów zakładania konta kilka lat temu jest już dawno nieaktualny — jeżeli porządki, to poprosimy na całego!

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot