Spotify

Polska jednym z pięciu krajów na świecie z nową subskrypcją Spotify Duo dla dwojga

Konrad Kozłowski
Polska jednym z pięciu krajów na świecie z nową subskrypcją Spotify Duo dla dwojga
26

W ofercie Spotify pojawił się nowy pakiet dla dwojga, który działa dokładnie jak byście oczekiwali: obniża cenę subskrypcji i pozwala korzystać z dwóch oddzielnych kont.

Szczegóły oferty Spotify dla dwojga

To ciekawe, że o włączeniu nowej oferty Spotify nie słyszeliśmy wcześniej, ale dla wszystkich tych, którzy liczyli, że pojawi się coś takiego, mam bardzo dobre wieści. Spotify dla dwojga to nowa oferta, która po pierwsze: spowoduje, że wydatki na usługę zmaleją niemal o połowę, a po drugie: w grę nie wchodzi dzielenie się kontem, bo obydwie osoby korzystające z oferty będą mogły nadal używać swoich kont niezależnie. A Polska jest jednym z pięciu krajów na całym świecie, gdzie nową ofertę uruchomiono.

Cena Spotify Premium Duo? Naprawdę niezła: 24,99 zł. Jeśli płaciliście do tej pory za dwa konta, to oznacza, że zaoszczędzicie 15 złotych. Spotify zaznacza, że jeśli oferta zostaje aktywowana na istniejącym koncie, to nie musimy obawiać się utraty żadnych danych: nasz profil pozostaje nietknięty, podobnie jak cała kolekcja, playlisty i rekomendacje. Premium Duo niesie za sobą wszystko korzyści konta premium, więc tryb offline, pomijanie bez limitu i odtwarzanie dowolnych utworów są cały czas dostępne.

Co trzeba wiedzieć o Spotify Premium Duo?

Oczywiście obciążane kwotą 24,99 zł będzie tylko jedno konto Spotify - to główne, do którego przypisane będzie drugie z kont. Przejście na nowy pakiet może nastąpić dopiero od kolejnego okresu rozliczeniowego. To, co jest bardzo ważne, to informacja zapisana w regulaminie usługi Spotify Premium Duo odnośnie relacji pomiędzy dwoma użytkownikami:

Aby móc skorzystać z Subskrypcji Premium Duo, zarówno właściciel konta głównego, jak i członek rodziny będący właścicielem konta podrzędnego muszą mieszkać pod tym samym adresem.

Sytuacja jest więc analogiczna do tego, jak działa konto rodzinne Spotify. Dalej czytamy:

Po aktywacji Subskrypcji Premium Duo użytkownik zostanie poproszony o weryfikację adresu domowego.

Od czasu do czasu możemy poprosić o ponowną weryfikację adresu zamieszkania użytkownika w celu potwierdzenia, że nadal spełnia on kryteria uczestnictwa.

Jedną z ważniejszych informacji jest także ta dotycząca metod płatności:

Kart upominkowych Spotify oraz innych metod płatności przedpłaconych nie można używać jako ważnej metody płatności za Subskrypcję Premium Duo.

A kolejny punkt odnosi się do tych, którzy aktywowali subskrypcję u operatorów:

Jeśli obecnie korzystasz z serwisu Spotify w ramach usług oferowanych przez stronę trzecią (np. firmę telekomunikacyjną), nie możesz skorzystać z tej oferty.

Takie ograniczenia nie są żadnym zaskoczeniem. Jeśli nie macie problemów z płatnością kartą każdego miesiąca i druga osoba, która będzie korzystała ze Spotify zamieszkuje pod tym samym adresem, to Spotify Premium Duo jest w sam raz dla Was.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu