Moje przemyślenia

Skracacz linków Tnij.org na Allegro

GM
Grzegorz Marczak
15

Jeden z bardziej popularnych polskich skracaczy linków Tnij.org został wystawiony na Allegro. Do końca aukcji zostało jeszcze 10 dni obecna stawka to tylko nieco ponad 10 tysięcy złotych. Skracacze liinków to takie dziwne twory, które służą do tego aby nasz odnośnik do strony, którą chcemy poleci...

Jeden z bardziej popularnych polskich skracaczy linków Tnij.org został wystawiony na Allegro. Do końca aukcji zostało jeszcze 10 dni obecna stawka to tylko nieco ponad 10 tysięcy złotych.

Skracacze liinków to takie dziwne twory, które służą do tego aby nasz odnośnik do strony, którą chcemy polecić lub przekazać znajomym był krótki. Do tego jeśli jesteśmy zarejestrowanym użytkownikiem serwis umożliwia edytowanie i usuwania swoich skrótów oraz dostęp do do statystyk kiedy i gdzie skorzystano z przekierowania, ile razy dany link był kliknięty itp.

Ta nie tak nowa już kategoria serwisów internetowych w ostatnich latach przeżywa swój rozkwit głównie za sprawą Twittera i jemu podobnych serwisów. Chociażby Bit.ly, który pozyskał spore pieniądze od inwestora a miesięcznie notuje miliardy kliknięć w wygenerowane przez serwis link jest na to najlepszym przykładem.Niestety jeśli chodzi o skracacze linków coraz więcej serwisów i firm buduje własne narzędzia to po to aby nie oddawać informacji na zewnątrz i mieć jeszcze więcej danych do przekazania użytkownikom. Głośno było w ostatnich miesiącach chociażby o serwisie Google czyli Goo.gl, Twitter też chciał zbudować własny mechanizm do skracania linków ale nie wiem w końcu na czym się skończyło.

Wracając jednak do Tnij.org. Według autorów dziennie generuje on 310 tysięcy przekierowań a codziennie dodawane jest do 1000 nowych odnośników. Ilość użytkowników zarejestrowanych wynosi natomiast tylko nieco ponad 6 tysięcy (choć warto pamiętać, że serwis nie wymusza rejestracji aby skracać linki).

Pytanie czy to dużo jak na serwis który istnieje od 2005 roku i czy warto w niego inwestować szczególnie, że nie wyszedł on swoim zasięgiem poza Polskę a teraz nie ma raczej już na to szans?

Za info o aukcji podziękowania dla Krzyśką Bąka !

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: