Moje przemyślenia

SiedemDni.com ładne ale czy ktoś tego potrzebuje?

Grzegorz Marczak
46

Założeniem serwisu SiedemDni jest prezentowanie nowości i premier w każdej popularnej dziedzinie rozrywki czyli mówimy o kinie, muzyce, książkach i grach. Pomysł jest taki aby każdy użytkownik w ciągu kilkudziesięciu sekund w prosty sposób mógł zapoznać się z tym, co będzie miało swoją premierę w k...

Założeniem serwisu SiedemDni jest prezentowanie nowości i premier w każdej popularnej dziedzinie rozrywki czyli mówimy o kinie, muzyce, książkach i grach. Pomysł jest taki aby każdy użytkownik w ciągu kilkudziesięciu sekund w prosty sposób mógł zapoznać się z tym, co będzie miało swoją premierę w kinie, lub księgarni w ciągu najbliższych dni.

Serwis jest bardzo schludny jeśli chodzi o grafikę, wyeksponowane są najważniejsze rzeczy czyli premiery. Jeśli chodzi o nawigację to też jest ona sprowadzona do minimum. Właściwie wszystkie informacje znajdują się na głównej stronie, można jednak przeglądać też premiery z poprzedniego tygodnia jak również przyszłe tygodnie.

W całym tym pomyślę jest jednak moim zdaniem pewna bardzo istotna wada. Premiery prezentowane przez serwis są po prostu mało interesujące. O ile w przypadku kina może jeszcze taki sposób doboru treści się sprawdza o tyle w przypadku pozostałych kategorii jest to po prostu nie trafione. Listowanie nowości na rynku muzycznym czy też nowych gier bez jakiejkolwiek rekomendacji powoduje, że widzimy jakieś nikomu nie znane lub też mało interesujące pozycje.Myślę, że aby tego typu serwis był ciekawy to musi bazować na rekomendacjach, polecanych przez innych pozycjach czy jakiejkolwiek innym mechanizmie, który przebierze za nas 100 nowych albumów i wskaże nam te warte uwagi. Oczywiście zaraz też pojawi się następny problem - gusta internautów. Ja lubię rocka, hip-hop, muzykę filmową. Nie interesują mnie natomiast premiery związane z jazzem, czy muzyką nowoczesną. Tak samo jak nie oglądam komedii romantycznych i nie gram w gry na PC. Nie jest to problem nie do przeskoczenia bo wystarczyłoby szybkie badanie na określenie gustów i zainteresowań użytkownika.

Zastanawiam się też jak na tego typu serwisie można zarabiać jakiekolwiek pieniądze?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup