Moje przemyślenia

postpost.com czyli jak jednym klikiem zamienić newsy z Facebook w gazetę

Grzegorz Marczak
10

Hasło przewodnie serwisu czyli "See what your friends think you should read in less than 30 seconds!" dość dokładnie tłumaczy do czego tak naprawdę służy serwis postpost.com. Wystarczy jeden klik i newsy z Facebooka zobaczymy w formie internetowej gazety. Wszystko to bez potrzeby rejestracji, logowa...

Hasło przewodnie serwisu czyli "See what your friends think you should read in less than 30 seconds!" dość dokładnie tłumaczy do czego tak naprawdę służy serwis postpost.com. Wystarczy jeden klik i newsy z Facebooka zobaczymy w formie internetowej gazety. Wszystko to bez potrzeby rejestracji, logowania i konieczności zapamiętywania hasła. Wystarczy Facebook Connect.

Wygląda to trochę jak próba przeniesienia tego co Flipboard robi na iPadzie do klasycznego internetu. Mamy więc ułożony w kolumnach tekst, video, zdjęcia i wszystko w miarę strawnej graficznie formie. Choć trzeba zaznaczyć, że do stylu Flipboard jest bardzo bardzo daleko.

Nie udało się bowiem odtworzyć tego samo wrażenia jakie robi Flipboard - nie chodzi tylko o grafikę ale o fakt, że na tablecie zupełnie inaczej odbieramy taką uproszczoną formę przeglądania informacji. Mając przed sobą klasyczny komputer z klawiaturą tylko sekunda dzieli nas od szybkiego przejrzenia wiadomości na Facebooku czy w innym miejscu do którego regularnie zaglądamy. Zaglądając na Facebooka z komputera natychmiast podejmujemy też interakcję, odpowiadamy na wiadomości znajomych, komentujemy itp. Wprawdzie poprzez postpost można też dodawać komentarze i dzielić się znaleziskami ale nie jest to jednak to samo.
Postpost.com może być przydatnych dla tych, którzy bardzo szybko chcą przejrzeć najnowsze informacje dodane przez znajomych. Nie wiem czy jest to produkt dla mnie, raczej drugi raz nie zajrzę na tę stronę. Nie przesądzał bym natomiast czy tego typu uproszczone przeglądanie Facebooka nie znajdzie swoich zwolenników.

znalezione na scobleizer.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupFacebook