7

Sea Ray – pierwszy telefon Nokii z WP7 Mango na wideo. Robi wrażenie

Przyznam, że niespecjalnie wierzę w prognozy sugerujące, że WP7 będzie miało ponad 20% rynku w 2015, jak sugerują prognozy IDC. Jednak pierwsza maszyna Nokii z WP7 Mango naprawdę może się się podobać. Demonstracja praktycznych możliwość nowej zabawki Nokii zaczyna się około 4:30. Powód dla którego, sądzę że WP7 będzie zdobywało rynek wolniej, to wymagania stawiane […]

Przyznam, że niespecjalnie wierzę w prognozy sugerujące, że WP7 będzie miało ponad 20% rynku w 2015, jak sugerują prognozy IDC. Jednak pierwsza maszyna Nokii z WP7 Mango naprawdę może się się podobać. Demonstracja praktycznych możliwość nowej zabawki Nokii zaczyna się około 4:30.

Powód dla którego, sądzę że WP7 będzie zdobywało rynek wolniej, to wymagania stawiane przed sprzętem. Mango wymaga szybkiego procesora, GPU ze wsparciem dla DirectX9 i co najmniej 8GB pamięci flash. Niezależnie od tego, jak szybko takie gadżety stają się normą, wydaje się, że WP7 i Nokia może liczyć głównie na rynek high-endowych smartfonów, gdzie szaleje Apple – ale nie na „budżetowe” maszyny.

Dlatego pytanie brzmi: Czy WP7 jest wystarczająco „cool”, aby konkurować z Apple o ten sam segment rynku?