1

Klienci Santandera mogą już inicjować przelewy również z mBanku bez przelogowywania się

Otwarta bankowość w polskich bankach jest już na bardzo zaawansowanym poziomie. To już nie tylko podgląd rachunków z różnych banków, ale i pełna integracja takich rachunków i możliwość inicjowania przelewów bez potrzeby przelogowywania się.

Santander Bank Polska może pochwalić się już wdrożeniem takiej integracji z ośmioma innymi bankami. Od wczoraj możliwa jest integracja z rachunkiem w mBanku oraz możliwość inicjowania przelewów z Banku Millennium, BNP Paribas i mBank.

Radosław Kontak-Grzęda, dyrektor Biura Innowacji i Programów Transformacyjnych w Santander Bank Polska:

Polska jest w czołówce krajów rozwijających usługi związane z open banking. Szacuje się, że do końca 2022 osiągniemy poziom miesięcznych wywołań open banking API taki, jaki ma dziś Wielka Brytania, która jest liderem w tym obszarze. Otwarta bankowość to duże udogodnienie dla klientów, dające możliwość, między innymi realnego zarządzania finansami osobistymi z jednego miejsca w rozproszonym środowisku bankowym.

Agregacja rachunków z wyżej wymienionych banków możliwa jest zarówno, w bankowości elektronicznej w przeglądarce jak i z poziomu aplikacji mobilnej. Z kolei inicjowanie przelewów z obcych rachunków tylko w Santander internet.

Jak przeprowadzić taką integrację? Jeśli Wasz główny rachunek posiadacie w Santander, a korzystacie też z któregoś z tych pozostałych banków, wystarczy odwiedzić pulpit główny bankowości elektronicznej Santander internet i skorzystać z opcji – Dodaj konta z innych banków.

W następnym kroku wybieramy bank, w którym posiadamy konto i logujemy się na nie po potwierdzeniu wszystkich zgód. Na koniec wskazujemy jeszcze rachunek, który chcemy dodać do Santander internet.

Dodany rachunek będzie się wyświetlał nam na pulpicie głównym pod głównym kontem w Santander, od razu z tego miejsca mamy podgląd salda i możemy inicjować przelewy korzystając ze zdefiniowanych wcześniej w Santander odbiorców. Oczywiście koszty takich przelewów ponosimy w ramach obowiązujących w banku, który dodaliśmy w Santander, a więc nie skorzystamy tu na przykład z darmowych przelewów natychmiastowych, które dostępne są w Santander. Co ważne, zgodę na taką integrację musimy ponowić raz na 90 dni.

Źródło: Santander Bank Polska