18

Samsung Galaxy S II rozszedł się w liczbie 3 milionów w dwa miesiące – konkurent dla iPhone?

Samsung ogłosił ostatnio, że jeden z jego flagowych smartfonów z wysokiej półki – Galaxy S II – osiągnął sprzedaż na poziomie 3 milionów egzemplarzy. Telefony z serii S są podobne konstrukcją i wyglądem interfejsu do iPhone, co nie umknęło Apple, które wystosowało pozew do sądu o kopiowanie rozwiązania. Jakby nie było, miałem okazję korzystać z […]

Samsung ogłosił ostatnio, że jeden z jego flagowych smartfonów z wysokiej półki – Galaxy S II – osiągnął sprzedaż na poziomie 3 milionów egzemplarzy. Telefony z serii S są podobne konstrukcją i wyglądem interfejsu do iPhone, co nie umknęło Apple, które wystosowało pozew do sądu o kopiowanie rozwiązania. Jakby nie było, miałem okazję korzystać z tego smartfona i byłem zachwycony. Abstrahując od takich funkcji jak router WiFi, Galaxy S II jest niesamowicie wydajnym i przyjemnym w użyciu telefonem. Nie dziwię się zatem, że znalazł tylu nabywców, najprawdopodobniej w kręgu użytkowników biznesowych, ze względu na swoją wysoką cenę.

Wiele osób porównuje Samsunga Galaxy S II do iPhone’a. Nic dziwnego, jest to najlepszy zawodnik koreańskiego producenta, który mógłby stanąć w szranki z telefonem od Apple. Oprócz porównywalnych, a może nawet i lepszych parametrów, smartfon Samsunga jest znacznie tańszy od tego z jabłkiem. Koreański producent tworzy naprawdę świetne słuchawki z Androidem i dzięki telefonom typu opisywany Galaxy S II może stać się konkurencją dla Apple.

Liczba 3 milionów sprzedanych egzemplarzy osiągnięta została w 55 dni. Może nie jest to jeszcze liczba powodująca opad szczęki (chociaż to wciąż 55 tysięcy sprzedanych egzemplarzy dziennie), jednak i tak znacznie skróciła się w stosunku do poprzednika tego modelu, który osiągnął 3 miliony w 85 dni. Jak tak dalej pójdzie, Apple może stracić udziały w rynku na rzecz produktów koreańskiego producenta, które są wybierane przez konsumentów coraz częściej. Samsung dzięki Androidowi osiąga naprawdę dobre wyniki sprzedaży, nic dziwnego, że w sieci pojawiły się plotki m.in. na temat przejęcia Nokii.

Samsung Galaxy II S osiągnął taki wynik pomimo tego, że nie był dostępny na całym świecie – dopiero tydzień temu trafił np. do Brazylii i Meksyku, zatem sprzedaż powinna utrzymać się na dobrym poziomie.

JK Shin, President and Head w Mobile Communications Business Samsunga skomentował sytuację tak:

Announced at Mobile World Congress 2011, the Galaxy S II represents our most advanced smartphone to date and demonstrates Samsung‘s commitment to deliver premium, market-defining devices.