Promocje

Czarodziejka z Księżyca (Sailor Moon) wkrótce za darmo na YouTube

Kamil Świtalski
0

Kultowe anime Czarodziejka z Księżyca (Sailor Moon) będzie udostępniane za darmo na oficjalnym kanale YouTube. Ale czy także dla nas? Tego nie wiemy.

Czarodziejka z Księżyca (Sailor Moon) to jedna z najbardziej kultowych serii anime. Ma specjalne miejsce w sercu widzów z całego świata -- no nie bez powodu stała się fenomenem, który trwa do dziś. Specjalne widowiska, musicale, gadżety liczone w tysiącach -- i wciąż wydawane nowe serie / filmy / wznowienia komiksów -- to wszystko wciąż się dzieje. Dziś internet zawrzał na wieść, że kultowa Czarodziejka z Księżyca będzie dostępna za darmo na platformie YouTube. Ale czy faktycznie mamy się z czego cieszyć?

Czarodziejka z Księżyca (Sailor Moon) dostępne będzie za darmo na platformie YouTube, ale nie wiem, czy faktycznie są powody do radości

Jak informuje serwis SoraNews, na oficjalnym kanale serii 24. kwietnia mają zadebiutować pierwsze (z zaplanowanych ponad stu) odcinków klasycznej serii Sailor Moon. W sumie mają tam trafić trzy pierwsze sezony: Sailor Moon Classic, Sailor Moon R oraz Sailor Moon S, które dodawane będą stopniowo do 23. lipca. Targani nostalgią widzowie szaleją z radości, ale na ich miejscu -- wstrzymałbym się z tą radością.

Przede wszystkim -- SoraNews informuje o oficjalnym kanale serii -- czyli japońskim. Czarodziejka z Księżyca za darmo ma być dostępna właśnie tam. Obawiam się, że i jego administracja postąpi analogicznie do twórców filmów Neon Genesis Evangelion Rebuild, które już zostały udostępnione za darmo, owszem, ale wyłącznie po japońsku. Bez żadnych opcji dubbingowych czy napisów. Do tego dochodzi jeszcze jedno "ale" -- a mianowicie dostępność za darmo Sailor Moon w Polsce. Jak wiadomo -- kanał może nałożyć blokady regionalne, przez co bez VPNa i kombinowania będziemy mogli zapomnieć o dostępie do serii.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: