Mobile

Rynek mobilny w 2018 zarobił 75% więcej niż dwa lata temu. Tam się robi pieniądze!

Kamil Świtalski
Rynek mobilny w 2018 zarobił 75% więcej niż dwa lata temu. Tam się robi pieniądze!
3

Zastanawiacie się jak duże pieniądze leżą w rynku mobilnym? Duże, a nawet... bardzo duże. Tylko w 2018 ten zarobił ponad sto miliardów (!) dolarów. A to jeszcze nie wszystko.

Wielu z nas jak mantrę powtarza, że za rynkiem mobilnym stoją duże pieniądze. Teoretycznie wszyscy wiemy że te wszystkie mikrotransakcje, a także gry i aplikacje kosztujące co najwyżej kilkanaście dolarów, pozwalają ich wydawcom zarobić niemałe sumki. Ale o jakich pieniądzach właściwie jest mowa? App Annie, firma od lat analizująca to co dzieje się na mobilnym rynku, opublikowała dzisiaj raport podsumowujący rok 2018. A z niego dowiedzieć się możemy między innymi ile pieniędzy zostawili tam użytkownicy przez ostatnich 12 miesięcy — powiem wam, że to suma, która potrafi zszokować, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że te dane to jeszcze nie wszystko na temat mobilnego rynku.

100 miliardów dolarów — tyle wydali w Google Play i App Store użytkownicy!

Według szacunków specjalistów z App Annie, w 2018 klienci zostawili w sklepach Google Play oraz App Store sto miliardów (!) dolarów. Tyle wydali w ramach tamtejszych gier, aplikacji, opłacania subskrypcji oraz wszelkiej maści mikrotransakcji. To aż 75% więcej niż dwa lata wcześniej. Warto też wspomnieć, że w 2018 roku użytkownicy spędzali przed ekranem telefonu średnio około trzech godzin — to o pół godziny więcej, niż w 2017.

Jeżeli więc będziecie się raz jeszcze zastanawiać o jakich sumach mówimy w kontekście tego niepozornego na pierwszy rzut oka rynku mobilnego — to już wiecie. A co do tego, że sumy te będą rosły z każdym rokiem — właściwie nie mam żadnych wątpliwości. Mówiąc o tych stu miliardach dolarów warto pamiętać jeszcze o jednej kwestii: to dane dotyczące wyłącznie App Store oraz Google Play, a przecież na tym mobilne markety się nie kończą. Rynki azjatyckie, których użytkownicy bardzo chętnie wydają na takie rozrywki pieniądze, mają swoich ulubieńców, którzy mogliby te wyliczenia znacznie podbić.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu