20

Udostępnianie połączenia internetowego jeszcze nigdy nie było tak proste. I…ładne

Mogłoby się wydawać, że w temacie przydatnych gadżetów wymyślono już wszystko. Tymczasem czasami trafiają się takie ładne i pomysłowe produkty, które aż chce się mieć.

WiFi Porter to…drewniany krążek (choć chyba bardziej przypomina mydło), dzięki któremu można w łatwy sposób dzielić się połączeniem internetowym z wykorzystaniem WiFi. Proces jest prosty – wystarczy, że osoba dzieląca się połączeniem internetowym skorzysta z aplikacji by spiąć się z WiFi Porter, dzięki czemu prześle tam login. Goście, którzy Was odwiedzą nie będą już potrzebować żadnej aplikacji – wystarczy, że uruchomią NFC w swoich telefonach i przyłożą je do drewnianego urządzenia. I tyle. WiFi Porter współpracuje zarówno z iOS (iPhone XS, SX Max oraz XR), jak również smartfonami z Androidem. Nie znaczy to oczywiście, że na starszych iPhonach nic nie da się zrobić. Otóż urządzenia posiada na spodzie kod QR, który wystarczy się zeskanować i uda Wam się w ten sposób połączyć z siecią – jeśli posiadacie iOS 11 lub wyżej.

Tak, dobrze rozumiecie – w WiFi Porter umieszczony jest czip NFC, który nie potrzebuje zasilania. W związku z tym całe urządzenie również go nie potrzebuje. O ile w domu sprzęt przyda się średnio, to będzie idealnie pasował do restauracji i kawiarni. Wystarczy podejść do niego z telefonem, przyłożyć i cieszyć się połączeniem z miejscowym WiFi. A sami zapewne często z takiego połączenia korzystacie właśnie w tego typu miejscach. Niestety na ogół wiąże się to z pytaniem obsługi o nazwę sieci i hasło albo szukaniem kartki wywieszonej gdzieś w kącie.

Za jednego WiFi Portera trzeba zapłacić 39,95 dolara (w prostym przeliczeniu około 150 złotych), czteropak kosztuje natomiast 129 dolarów (486 złotych). Sprzęt można powiesić na ścianie lub położyć, na przykład na stoliku czy barze. A że wygląda bardzo elegancko i stylowo, jest spora szansa na to, że znajdzie wielu klientów właśnie wśród właścicieli lokali gastronomicznych.