Felietony

prognozuj.pl - społeczność typuje

Grzegorz Marczak
prognozuj.pl - społeczność typuje
11

Prognozuj.pl to nowy serwis społecznościowy, który daje użytkownikom możliwość prognozowania wyników zbliżających się wydarzeń oraz komentowania ich i omawiania w portalu. Podstawową funkcją serwisu jest zadawanie pytań na które użytkownicy odpowiadają poprzez wskazanie jedne z możliwych odpowiedzi....

Prognozuj.pl to nowy serwis społecznościowy, który daje użytkownikom możliwość prognozowania wyników zbliżających się wydarzeń oraz komentowania ich i omawiania w portalu. Podstawową funkcją serwisu jest zadawanie pytań na które użytkownicy odpowiadają poprzez wskazanie jedne z możliwych odpowiedzi. Dla przykładu jednym z pytań reklamowanych na stronie głównej jest Kto wygra walkę, Najman czy Saleta? w odpowiadając mamy możliwość wskazania naszego typu czyli Saleta lub Najman (moim zdaniem Saleta choć dawno nie widziałem go w ringu w dobrej formie).

I w ten sposób mniej więcej wygląda cała zabawa z tym serwisem. Oczywiście mamy podział na kategorie, możliwość, graficzną reprezentacje wyników również w formie wykresów, możliwość komentowania i dyskutowania oraz przejrzenia informacji związanych z tym konkretnym pytaniem.
Zapominałbym jeszcze wspomnieć, że w serwisie za dobra prognozę czyli taka która się sprawdziła (wygrywa Saleta) użytkownik dostaje punkty. Im więcej punktów tym wyżej dana osoba znajduje się w rankingu użytkowników itd. Dodatkowo obstawiając odwiedzi wydajemy wirtualne pieniądze jakie dostajemy na początku jest więc w tej całej zabawie też nutka hazardu

Jeśli chodzi o warstwę graficzną to serwis wykonany jest dość przyzwoicie choć może trochę za dużo jest elementów graficznych upiększających poszczególne pytania na stronie głównej.

To czego mi osobiście brakuje aby móc wykorzystać prognozuj do swoich celów to widgety. W zagranicznych serwisach tego typu (o ile dobrze pamiętam) można umieścić ładny widget z pytaniem na swojej stronie i namawiać swoich czytelników do obstawiania czy też nazywając to ładniej prognozowania. Zysk jest oczywiście obustronny bo widget spełniają swoją funkcję na naszej stronie jednocześnie reklamuje serwis i zachęca do skorzystania z niego.

Kolejnym grzechem prognozuj.pl jest brak możliwości rejestracji przez konto w Facebooku - w tych czasach wydaje się być to obowiązkowym zabiegiem jeśli ktoś chce pozyskać użytkowników w szybki sposób.

O zarabianiu przy tego typu produkcjach raczej nie ma co dywagować bo model jest raczej dość oczywisty (choć widziałbym pewną opcję współpracy z większymi podmiotami z możliwością pobierania opłat).

Autorom prognozuj.pl życzę oczywiście powodzenia - przy nawala różnego rodzaju kopii z kopii ten serwis w jakiś sposób wydaje mi się interesujący.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup