Felietony

Policyjni.pl - przerażająca popularność

Grzegorz Marczak
Policyjni.pl - przerażająca popularność
16

Kiedy będziemy czuli niedosyt po przeczytaniu na głównej stronie portali o kolejnym pedofilu, nieletnim mordercy czy też spalonych zwłokach w samochodzie to od dziś możemy podnieść sobie poziom adrenaliny zaglądając na nowy serwis agory Policyjni.pl. Główna strona tego blogoidu wygląda naprawdę z...

Kiedy będziemy czuli niedosyt po przeczytaniu na głównej stronie portali o kolejnym pedofilu, nieletnim mordercy czy też spalonych zwłokach w samochodzie to od dziś możemy podnieść sobie poziom adrenaliny zaglądając na nowy serwis agory Policyjni.pl.

Główna strona tego blogoidu wygląda naprawdę zachęcająco - na początku możemy przeczytać o wydobytych zwłokach dwóch pilotów awionetki, dalej mamy o morderstwie i gwałcie na 16-latce a pod spodem o snajperze który zabił świadka w więzieniu. Jak na rasowego blogoida przystało mamy też tagi, na razie dominuje tag "Policja" ale zaraz za nim jest "wypadek" i "śmierć" - jednym słowem pyszna dawka newsów do poczytania w weekend.

W notce prasowej twórcy są dumni z pomysłu na jaki wpadli:

Newsy kryminalne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników, dlatego przygotowaliśmy serwis poświęcony takiej właśnie tematyce.
...
W dziale „Wideo" użytkownicy znajdą nagrania m.in. z policyjnych akcji i zatrzymań, a w „Galerii zdjęć" - dokumentację fotograficzną z aresztowań i wypadków

Możliwe, że mój sarkazm spotka się z niezrozumieniem, ale naprawdę tego typu serwisy i ich popularność mnie przeraża. Zdaje sobie sprawę, że biznes to biznes i liczą się tylko kliki i oglądalność tylko co będzie dalej kiedy osiągniemy już poziom zero i czy na pewno to zauważymy?

Zastanawiam się też czy nie powinny być one w jakiś sposób oznaczone jako miejsca dla pełnoletnich?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gazeta.plagora