Konsole

PlayStation 5 za 2 tysiące złotych brzmi jak świetna okazja. Za tyle można zamówić konsolę we Włoszech

Paweł Winiarski
14

Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do cen z zamówień przedpremierowych przed ogłoszeniem oficjalnej ceny konsoli. Szczególnie, że rozstrzał ofert bywa ogromny. Ale gdyby PlayStation 5 kosztowało 2000 złotych, jak w preorderze włoskiego sklepu...

Wokół nowych konsol jest wiele niewiadomych, w tym ta jedna - najważniejsza. No bo co nam z super podzespołów, szybkich dysków SSD jeśli na przykład Sony zdecyduje się sprzedawać PlayStation 5 za 5 tysięcy złotych? W porównaniu z premierową ceną PlayStation 4 byłaby to kwota i szalona, i zaporowa. Na pewno na tyle zaporowa, że sprzedaż nowego sprzętu w naszym kraju stanęłaby pod znakiem zapytania. I też ciężko mi było uwierzyć kiedy w jednym z polskich sklepów pojawiła się przedsprzedaż PS5 za 4500 złotych.

Przeczytaj też: PlayStation 4 vs PlayStation 5 - porównanie

Ale pomarzyć zawsze można i taką iskierką nadziei jest sieć Gamelife, która wystawiła PlayStation 5 za 450 euro, co daje około 2000 złotych z małym hakiem. Cena, musicie przyznać, wręcz idealna by urządzenie sprzedawało się jak ciepłe bułeczki. Niestety jak to w przypadku tego typu ofert na tym etapie bywa, ciężko oczekiwać, że jeśli oficjalna cena od Sony będzie dużo większa, włoski sklep zdecydował się sprzedać zamówione konsole za takie pieniądze. Ale z drugiej strony - chyba na czymś tę ofertę bazuje. Przecieki, domysły potwierdzone u jakichś źródeł? Ciężko ocenić, ale na pewno oferta jest na tyle ciekawa, że ktoś pewnie się na nią skusi.

Sklep wskazał też dokładną datę premiery, która według Gamelife miałaby się odbyć 20 listopada 2020 roku. To brzmi bardziej realnie niż 450 euro. Nie chcę bowiem nikomu psuć dnia, ale raczej trudno spodziewać się by sprzęt z takimi podzespołami kosztował na starcie 2000 złotych. Celowałbym raczej w 3000 złotych, ale mam nadzieję, że ja się mylę, a Gamelife ma rację. W razie czego, tu znajdziecie ofertę sklepu.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu