Moje przemyślenia

Oto 10 nowych inwestycji Intel Capital na łączną kwotę 40 milionów dolarów

GM
Grzegorz Marczak
0

Podczas trwającej konferencji Intel Capital Global Summit firma ogłosiła 10 nowych inwestycji na łączną kwotę 40 milionów dolarów. Piszę o tym w kontekście zapowiedzi uaktywnienia się Intela w naszym regionie i na co liczę również w Polsce. Warto przyjrzeć się zestawieniu firm w jakie Intel Cap...

Podczas trwającej konferencji Intel Capital Global Summit firma ogłosiła 10 nowych inwestycji na łączną kwotę 40 milionów dolarów. Piszę o tym w kontekście zapowiedzi uaktywnienia się Intela w naszym regionie i na co liczę również w Polsce.

Warto przyjrzeć się zestawieniu firm w jakie Intel Capital zainwestował aby mieć świadomość, kto może liczyć na wsparcie tego funduszu i o jakich przedsięwzięciach rozmawiamy. Przypomnę, że Intel Capital to firma zainteresowana inwestycjami powyżej miliona dolarów czyli jak na polskie warunki to dużo więcej niż faza seed :)

Oto lista właśnie ogłoszonych inwestycji

Box (Los Altos, Kalifornia) to jeden z najszybciej rosnących prywatnych producentów oprogramowania korporacyjnego oraz dostawca intuicyjnej, zaawansowanej i bezpiecznej platformy udostępniania treści cenionej zarówno przez użytkowników, jak i działy IT. Platforma Box jest dostępna z poziomu przeglądarek internetowych, urządzeń iPad*, iPhone*, Android* i Windows Phone* oraz zintegrowanych aplikacji korporacyjnych, takich jak NetSuite*, Jive* i Salesforce*. Do dziś Box przyciągnął ponad 11 milionów użytkowników indywidualnych i 125 000 firm z całego świata, w tym 92 proc. przedsiębiorstw z listy Fortune 500, m.in. AAA, DreamWorks, Proctor & Gamble, Random House Inc. oraz TaylorMade.

Hungama.com (Indie) to czołowa indyjska firma specjalizująca się w cyfrowej rozrywce, która prowadzi pierwszą i największą witrynę z cyfrową rozrywką na żądanie. Witryna udostępnia ponad 2,5 mln utworów w różnych gatunkach i językach, w tym piosenki, filmy, wideoklipy i treść mobilną. Hungama Movies ma katalog liczący ponad 5000 filmów i seriali bollywoodzkich, hollywoodzkich i regionalnych udostępnianych w jakości HD i SD z wykorzystaniem technologii Intel® Insider™. Witryna ma ponad 20 mln użytkowników i jest dostępna z poziomu komputerów PC, telefonów komórkowych, tabletów, telewizorów oraz innych urządzeń podłączonych do sieci, a konsumenci mają do wyboru pobieranie albo strumieniową transmisję treści.

Jelli (San Mateo, Kalifornia) to społecznościowa platforma radiowa, która łączy zasięg radia z zaangażowaniem typowym dla internetu. Jelli pozwala użytkownikom sterować listami odtwarzania poprzez głosowanie w czasie rzeczywistym i gry za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji na iPhone i Android lub przeglądarki internetowej. Platforma reklamowa Jelli umożliwia dostarczanie reklam w czasie rzeczywistym i angażowanie słuchaczy na platformach społecznościowych, mobilnych i emisyjnych, oferując reklamodawcom unikatowe źródło informacji. Platforma Jelli jest dostępna w internecie oraz w stacjach radiowych FM w Stanach Zjednoczonych.

LIFO Interactive (Korea) to deweloper gier społecznościowych założony w 2010 r. Jego najbardziej znana gra na Facebooka, Train City*, w zeszłym roku przyciągnęła ponad 8 mln użytkowników na całym świecie. Firma obecnie opracowuje mobilną wersję swojego przeboju, która ma zostać wydana w tym roku, oraz przygotowuje kilka gier na iOS*, Android i Windows 8*.

Firma NewAer (Los Angeles) stworzyła platformę zbliżeniową, która pozwala każdemu telefonowi, tabletowi lub komputerowi podejmować zautomatyzowane działania w zależności od tego, co lub kto zostanie wykryty w pobliżu. Deweloperzy wykorzystują pakiet SDK firmy NewAer do skanowania mobilnego w swoich aplikacjach, a następnie wiążą je z interfejsem zaplecza NewAer, aby stworzyć „wyzwalacze”. Na przykład ToothTag*, pokazowa aplikacja NewAer dla urządzeń z systemem Android, umożliwia użytkownikom „oznakowanie” ludzi, miejsc lub rzeczy i ustawienie różnych reguł, takich jak automatyczne przekazywanie połączeń po opuszczeniu domu lub biura. Platforma NewAer eliminuje ograniczenia współrzędnych GPS, umożliwiając stworzenie usług lokalizacyjnych nowej generacji w oparciu o elastyczny geofencing.

PagPop  (Brazylia) prowadzi internetową platformę płatności mobilnych, która pozwala profesjonalistom i właścicielom małych firm przyjmowanie płatności kartami kredytowymi. Technologia PagPop przekształca dowolny telefon, komputer lub smartfon z czytnikiem kart w terminal płatniczy. Pozwala to na łatwe, niedrogie i bezpieczne dokonywanie płatności w każdym miejscu i o dowolnej porze.

Tier 3 (Bellevue, Waszyngton) to czołowy dostawca usług chmurowych klasy korporacyjnej, który łączy rozwiązania IaaS („infrastruktura jako usługa”) oraz PaaS („platforma jako usługa”) w jedną kompleksową platformę administracyjną. Platforma Tier 3 Cloud* zwiększa wydajność i elastyczność operacyjną poprzez zaawansowane mechanizmy koordynacji i zarządzania, które wspierają cały portfel aplikacji biznesowych, od tworzenia oprogramowania do środowisk produkcyjnych i aplikacji krytycznych.

Transmension (Chiny) to dostawca gier skupiony na rynku telewizyjnym. Firma specjalizuje się w dostarczaniu gier wysokiej jakości na ekrany telewizorów poprzez IPTV, telewizję inteligentną oraz sieci operatorów kablowych. Transmension współpracuje z czołowymi studiami deweloperskimi, aby dostarczać ich gry milionom rodzin.

UUCun (Chiny) to platforma internetowej reklamy mobilnej, która łączy producentów telefonów, twórców aplikacji i reklamodawców. Rozwiązanie UUCun zostało zastosowane w niemal 20 milionach nowych smartfonów wprowadzonych do sprzedaży w tym roku. Firma rozwija swoją platformę i technologię, aby zaoferować nie tylko reklamę mobilną, ale również usługi o wartości dodanej (na przykład mobilne płatności i gry) oraz funkcje międzyplatformowe, opracowane pod kątem tabletów i telewizorów inteligentnych.

FocalTech (Tajwan) to firma projektująca obwody scalone, która specjalizuje się w układach przetwarzania sygnałów cyfrowych i mieszanych, stosowanych w kontrolerach paneli dotykowych, i rozszerza działalność na nowe obszary. Firma dostarczyła ponad 100 milionów sztuk układów scalonych do pojemnościowych kontrolerów dotykowych. FocalTech zaopatruje nie tylko rynek chiński, ale również największą na świecie księgarnię, która prowadzi sprzedaż tradycyjną i internetową. Produkty FocalTech są w powszechnym użytku na całym świecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupintel capital