Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Oszust w Apex Legends otrzymał bana w najmniej spodziewanej chwili

AJ
Artur Janczak
15

Dzieło Respawn Entertainment od dawna ma problem z graczami, którzy nie wiedzą, co to uczciwa zabawa. Nie ma nawet sensu zgadywać, co kieruje takimi osobami. Natomiast zawsze miło, gdy uda się złapać oszusta w Apex Legends na gorącym uczynku i dodatkowo zobaczyć, jak otrzymuje to, na co zasłużył. Taki moment udało się zarejestrować podczas streamu niejakiego ShivFPS. Krótko mówiąc, satysfakcja gwarantowana.

Sprawiedliwość w Apex Legends

Streamer ShivFPS wraz z zespołem świetnie sobie radził podczas meczu w Apex Legends. Nie mieli większych trudności w walce z różnymi drużynami, do czasu, gdy nie spotkali użytkownika o nicku „waigai72”. Zarówno on, jak i jego sojusznicy wykazywali się niespotykanymi umiejętnościami. Byli w stanie odnajdywać wszystkich graczy w takim tempie, że nie było tutaj mowy o uczciwej grze. Do tego idealne strzały z bardzo dużej odległości, które w ogóle nie powinny nikogo trafić. Wszystko wskazywało na to, że wspomniany jegomość jak i reszta zespołu korzystają z dodatkowej pomocy. Streamer postanowił oglądać całe spotkanie do końca. Nie spodziewał się jednak, że jego nemezis czeka spotkanie z młotem sprawiedliwości. Obserwowany użytkownik w pewnym momencie otrzymał bana i całkowicie zniknął z serwera. Rozłączenie sesji nie wchodzi w grę, gdyż wtedy postać najpierw zaczyna lagować, potem przestaje reagować i dopiero potem znika, a tutaj cały proces zaszedł praktycznie w kilka sekund. Kamera przełączyła się na jego kolegę z zespołu, a „waigai72” już z nimi nie było. Zresztą zobaczcie sami.

Walka z cheaterami

Twórcy Apex Legends od wielu miesięcy aktywnie walczą ze wszystkimi oszustami. Nie są to jakieś puste słowa. Do tej pory udało się zablokować ponad 700 tysięcy takich użytkowników. Ostatnio dużo czasu spędzam z omawianym tytułem i muszę przyznać, że nie udało mi się spotkać nikogo z "dopalaczami". Oczywiście, nie oznacza to, iż tych w ogóle nie ma na serwerach, ale przynajmniej ich liczba zmalała. W kwietniu deweloper ujawnił nową metodę dotyczącą banowania. Mowa tutaj o blokadzie numeru HWID, który jest unikalny dla każdego komputera. Zabezpieczenie dobre, ale nie perfekcyjnie. Nikt do tej pory nie znalazł sposobu, aby w 100% pozbyć się takich niechcianych graczy, ale kierunek obrany przez Respawn okazał się poprawny. Brakuje jeszcze tylko systemu kar za bezpodstawne wychodzenie z meczu, ale podobno i nad tym twórcy wciąż pracują. Nie powiem, że po wprowadzeniu trybu rankingowego dobrze by było, gdyby takowy w miarę szybko się pojawił. Trzymam za to kciuki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: