AntywebTV

Solidny średniak z ambicjami. Test Oppo Reno5 5G

Paweł Winiarski
10

Oppo coraz pewniej czuje się w Polsce, a ich smartfony cieszą się coraz większą popularnością. Oppo Reno5 5G może nie wywróci do góry nogami rynku mobile, ale to solidny smartfon, nad którym warto się zastanowić.

Półka cenowa smartfonów do 2 tysięcy złotych jest trudna i nie jest łatwo wybrać to jedno najlepsze urządzenie. Jednocześnie wiele osób nie decyduje się na droższe sprzęty (wychodząc z założenia, że smartfon powyżej 2 tysięcy złotych to dziś fanaberia). Moim zdaniem szukając telefonu do tej kwoty, warto wziąć Oppo Reno5 5G pod uwagę, choć nie jest to najlepszy wybór. Zobaczcie mój materiał.

Wraz z nowym telefonem, Oppo pokazało również nowe słuchawki Oppo Enco X oraz opaskę fitness Oppo Band, która rozbudowuje portfolio urządzeń ubieralnych chińskiej firmy.

Oppo Enco X to nowe dokanałowe słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją dźwięków otoczenia. Powstały we współpracy z firmą Dynaudio i pracują w oparciu o system dynamicznego wzmocnienia DEEB 3.0, obsługują też kodek LHDC. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, jeśli będziemy je doładowywać w etui, pozwolą na słuchanie muzyki łącznie przez 25 godzin. Słuchawki wykorzystują technologię Bluetooth 5.2, a aktywny system redukcji dźwięków otoczenia ma 4 tryby. Zasięg słuchawek to około 10 metrów.

Oppo Band to opaska fitness z kolorowym ekranem AMOLED o przekątnej 1,1 cala. Sprzęt posiada 12 trybów treningowych, takich jak bieg, marsz, jazda na rowerze, pływanie czy krykiet. Dodatkowo opaska stale monitoruje natlenienie krwi (pomiar co minutę, również w trakcie snu). Dane zapisywane są w aplikacji HeyTap Health.

Za pomocą opaski można ponadto odbierać wiadomości i powiadomienia o połączeniach przychodzących, sterować odtwarzaniem muzyki czy odszukać telefon. Bateria ma pojemność 100 mAh i ładuje się do pełna w około 1,5 godziny. Na jednym ładowaniu sprzęt będzie działał do 12 dni, urządzenie jest też wodoodporne (50 metrów/5 atmosfer).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu