Felietony

Opinet.pl to się nazywa koszmar

Grzegorz Marczak
Opinet.pl to się nazywa koszmar
40

W czasach kiedy padają takie projekty jak Wave, które nieco wyprzedzają obecne potrzeby, u nas powstają "startupy" w stylu opinet.pl. Na ślad tego serwisu wpadłem na mambiznes.pl, zapomniałem po prostu że na żywca przeklejają informacje prasowe. Oto najlepsze fragmenty jakie wyczytałem na temat opin...

W czasach kiedy padają takie projekty jak Wave, które nieco wyprzedzają obecne potrzeby, u nas powstają "startupy" w stylu opinet.pl. Na ślad tego serwisu wpadłem na mambiznes.pl, zapomniałem po prostu że na żywca przeklejają informacje prasowe. Oto najlepsze fragmenty jakie wyczytałem na temat opinet.pl:

Opinet.pl to portal o tematyce biznesowej, główne źródło kontaktów biznesowych, lokalnych wiadomości oraz analiz rynku dla menadżerów i właścicieli rozwijających się przedsiębiorstw.

Początek był całkiem na poważnie - najlepsze znalazło się jednak na końcu przeklejonej notki prasowej

Jesteśmy Firmą rozwijającą się, dzięki czemu na bieżąco nawiązujemy współpracę z nowymi portalami branżowymi. Współpracujemy z największą wyszukiwarką GOOGLE na zasadzie linków sponsorowanych po głównych słowach kluczowych każdej branży. Mamy ambicję by naszymi partnerami stały się takie portale jak onet.pl, wp.pl, tvn24, itp

Dlaczego tak krytycznie odnoszę się do Opinet.pl? Zapraszam do obejrzenia strony głównej, która przypomina produkcję z roku 2000 zrobioną przez uczącego się HTML-a nastolatka, nie wspominając już o samym pomyśle, który sprawdziłby się pewnie w okresie kiedy pojawił się w Polsce internet.Najgorsze jest jednak to, że niektórzy bezmyślnie przepisują notki prasowe o takich internetowych "cudakach" i nazywają je przy okazji startupami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu