Telekomy

Mając firmę nie musisz brać abonamentu. Lista ofert na kartę dla firm

GU
Grzegorz Ułan
6

Dzisiejsze zestawienie ofert naszych telekomów będzie nieco odmienne od dotychczasowych, skupimy się w nim na mało popularnej wśród ofert operatorów opcji dla biznesu - ofertach na kartę.

Na stronach naszych operatorów infrastrukturalnych Orange, Play, Plus czy T-Mobile próżno szukać w zakładce dla małych firm ofert na kartę. Przez co panuje mylne przekonanie, iż aby móc korzystać z oferty telekomów i odliczać ją od kosztów działalności musimy decydować się na drogie abonamenty z dwuletnim zobowiązaniem.

Przejrzałem wszystkie oferty u naszych telekomów, rzeczywiście jest bardzo mało tych na kartę, ale te co znalazłem gwarantują pełną obsługę z otrzymywaniem faktur na firmę, bez konieczności ubiegania się co miesiąc o otrzymywanie takowych u operatora.

Oferta na kartę dla firm w zasięgu sieci Orange

Orange ma chyba najbardziej przyjazną dla firm ofertę na kartę w swojej submarce Orange Flex dla firm. Wszystko dostępne mamy z poziomu aplikacji, zarządzanie numerem, usługami jak i dostęp do faktur, które będą wystawiane za każdy zakup w aplikacji. Możemy dodać w niej do 5 numerów firmowych i przyporządkować im jedną z poniższych planów.

Plany w Orange Flex dla firm
Opłata za plan w okresie rozliczeniowym (miesiąc) 20,33 zł 24,39 zł 40,65 zł 65,04 zł
VAT 23% 23% 23% 23%
Razem 25,00 zł 30,00 zł 50,00 zł 80,00 zł
Pakiet GB do wykorzystania w Polsce 15 GB 30 GB 50 GB 100 GB
Pakiet GB do wykorzystania w roamingu UE 2,92 GB 3,51 GB 5,84 GB 9,35 GB
Połączenia z numerami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce i w roamingu UE bez limitu
SMSy, MMSy w Polsce i w roamingu UE bez limitu

Dodatkowo, jeśli chcemy dodać numery ze współdzieleniem transferu danych, koszt każdego z nich wyniesie tylko 15 zł. W przypadku pojedynczych numerów, możemy tu zamówić dodatkową kartę SIM i wykorzystać ją w routerze WiFi lub w postaci eSIM do zegarków obsługujących ten standard. Oczywiście wszystko bez żadnych umów nawet bezterminowych, w każdej chwili możemy zrezygnować z wybranego pakietu, bez wymaganych okresów wypowiedzenia.

Oferta na kartę dla firm w zasięgu sieci Play

W zasięgu sieci Play możemy skorzystać z oferty na kartę w Mobile Vikings. To operator wirtualny, który udostępnia trzy plany dla firm. Wszystkie zawierają nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne oraz nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz transfer danych 0,5 GB, 25 GB i 30 GB. W dwóch najdroższych planach mamy kumulowanie niewykorzystanego transferu danych, a dla ułatwienia firmom na wszystkie numery na koncie wystawiane są zbiorcze faktury co miesiąc.

Plany w ofercie na kartę w Mobile Vikings
Opłata za plan w okresie rozliczeniowym (miesiąc) 16,26 zł 20,33 zł 28,46 zł
VAT 23% 23% 23%
Razem 20,00 zł 25,00 zł 35,00 zł
Pakiet GB do wykorzystania w Polsce 500 MB 25 GB 30 GB
Pakiet GB do wykorzystania w roamingu UE brak brak brak
Kumulacja niewykorzystanych GB brak jest jest
Połączenia z numerami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce bez limitu bez limitu bez limitu
SMSy, MMSy w Polsce bez limitu bez limitu bez limitu

Tutaj również nie ma żadnych umów, to oferta na kartę, więc w każdej chwili można zrezygnować z wybranych pakietów.

Oferta na kartę dla firm w zasięgu sieci Plus

W zasięgu sieci Plus znalazłem jedną ofertę na kartę dla firm operatora a2mobile. Wymaga ona jednak bezpośredniego kontaktu telefonicznego, jeśli chcemy zarejestrować starter na firmę.

Można wprawdzie przy zamawianiu startera wskazać swoją firmę do wystawienia na nią faktury, ale rozumiem, że to tylko faktura za sam starter, brakuje więc tu dedykowanej oferty na kartę dla firm.

Oferta na kartę dla firm w zasięgu sieci T-Mobile

Oferta na kartę dla firm w zasięgu sieci T-Mobile najbliżej do wdrożenia jest w submarce Heyah. Niestety, na razie nie ma żadnych informacji, kiedy miałoby to nastąpić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu