Off topic

Odświeżony Antyweb !

Grzegorz Marczak
Odświeżony Antyweb !
66

Rzutem na taśmę tuż przed sylwestrem, ale się udało. Doprowadzanie do stanu z bloga testowego trwało wprawdzie trochę dłużej niż się spodziewałem (w końcu to teoretycznie tylko nowe theme i kilka pluginów) ale z efektów jestem osobiście bardzo zadowolony. Jest jeszcze trochę sprzątania i kilka popra...

Rzutem na taśmę tuż przed sylwestrem, ale się udało. Doprowadzanie do stanu z bloga testowego trwało wprawdzie trochę dłużej niż się spodziewałem (w końcu to teoretycznie tylko nowe theme i kilka pluginów) ale z efektów jestem osobiście bardzo zadowolony. Jest jeszcze trochę sprzątania i kilka poprawek ale mam nadzieję, że większość funkcji bloga działa poprawnie.

Celem moim była (jak widać) nie rewolucja lecz odświeżenie bloga i dodanie kilku elementów, których mi zawsze brakowało (aczkolwiek skórka bloga została zbudowana praktycznie od początku, dzięki czemu mam teraz o wiele więcej możliwości wprowadzania szybkich zmian) Przede wszystkim poprawione zostały komentarze : dodana została integracja z Facebookiem w komentarzach oraz wątki w dyskusjach (wprawdzie tylko jeden poziom ale myślę, że wystarczy).

Co jeszcze? Na stronie głównej pojawiły się trzy boksy pokazujące ostatnio najpopularniejsze wpisy (mechanizm wybierający wymaga jeszcze dopracowania). Blogi charakteryzują się tym, że treści bardzo szybko przestają być czytane ponieważ znikają z pierwszej strony. Dzięki temu dodatkowi mam nadzieję zachęcić czytelników do przeczytania nie tylko najnowszego wpisu ale również ostatnio popularnych.

W nowej wersji Antyweb reaktywowałem również klasyczny miniblog, który swoją premierę miał w 2007 roku. Wpisy z mnibloga będą wprawdzie wpadać do głównego RSS-a ale obiecuję nie generować ich za dużo i dbać o to aby zawierały ciekawe informacje.

W planach mam wprowadzenie AdTaily na główną stronę bloga oraz zagospodarowanie miejsca po lewej stronie loga. Niestety nie wszystko udało się zrobić na start i część rzeczy musi poczekać do nowego roku.

Mam do was gorącą prośbę o przesłanie informacji jeśli znajdziecie jakieś błędy na blogu lub jeśli coś nie będzie działo tak jak powinno.

Za pracę nad nową wersją bloga chciałbym podziękować Przemkowi Śmitowi (autentyk.com) oraz wszystkim osobom, które z nim przy nowym Antyweb współpracowały

Ps. Wiem też o problemach z blogiem przy oglądaniu go przez przeglądarkę IE - w nowym roku błędy te zostaną poprawione.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antyweb