Felietony

Nokia z mocnym uderzeniem czyli Lumia 900 - 4G LTE, 4,3 cala AMOLED

Grzegorz Marczak
Nokia z mocnym uderzeniem czyli Lumia 900 - 4G LTE, 4,3 cala AMOLED
22

Proszę Państwa Nokia się rozpędza! Podczas trwających targów CES 2012 firma zaprezentowała kolejny telefon wyposażony w mobilny system operacyjny firmy Microsoft. Jest to też kolejny telefon z rodziny Lumia, jak na razie największy i chyba cieszący się najlepszymi parametrami technicznymi. Został...


Proszę Państwa Nokia się rozpędza! Podczas trwających targów CES 2012 firma zaprezentowała kolejny telefon wyposażony w mobilny system operacyjny firmy Microsoft. Jest to też kolejny telefon z rodziny Lumia, jak na razie największy i chyba cieszący się najlepszymi parametrami technicznymi. Został zgodnie z rosnącą numeracją nazwa Lumia 900.

O ile sam wygląd nie telefonu nie jest zaskoczeniem (i chyba nawet na tyle się już opatrzyłem, że mogę powiedzieć iż jest akceptowalny) o tyle jego parametry a szczególnie obsług LTE (download z prędkością do 50Mbps) jest już miłą niespodzianką. Ekran dotykowy do 4,3 cala ClearBlack AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Oczywiście dwie kamery, przednia 1 megapixel, tylna 8-megapixel (nagrywanie filmów 720p/30fps). Lumia 900 napędzana jest procesorem 1.4GHz Qualcomm Snapdragon. Jeśli chodzi o baterię to wydaja się, że też nie jest źle bo mamy 1840mAH.Telefon na razie szykowany jest na US na wyłączność dla sieci AT&T, nie została natomiast jeszcze podana cena ani inne szczegóły dotyczące dystrybucji w innych krajach.

Źródła : theverge.com, engadget.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nokia Lumia 900