Telefony

Niedaleko pada Apple od Samsunga - jednak to flagowiec z Korei króluje wśród konsumentów

JS
Jakub Szczęsny
11

Wszystkie trzy wersje ubiegłorocznego flagowca Samsunga otrzymały najwyższe pozycje w rankingu Consumer Reports. S5 i jego wersja Active otrzymały najwięcej, bowiem 79 punktów w tym zestawieniu, natomiast S5 Sport zgarnął jedynie punkt mniej. Nie zmienia to jednak faktu, iż klienci wskazali koreańsk...

Wszystkie trzy wersje ubiegłorocznego flagowca Samsunga otrzymały najwyższe pozycje w rankingu Consumer Reports. S5 i jego wersja Active otrzymały najwięcej, bowiem 79 punktów w tym zestawieniu, natomiast S5 Sport zgarnął jedynie punkt mniej. Nie zmienia to jednak faktu, iż klienci wskazali koreańskie flagowce jako te, które w ich ocenie są po prostu najlepsze.

Wysoka pozycja LG G3 nie dziwi, w owym rankingu ten telefon uplasował się na drugim miejscu, podobnie jak i S5 Sport z 78 punktami. Nieco niżej znalazł się iPhone 6, który otrzymał o jeden punkt mniej od drugich w tym rankingu telefonów. Telefon Apple dzieli miejsce z Galaxy S4 oraz Galaxy Alpha, które także nieźle wypadły w zestawieniu. LG G2 otrzymał 76 punktów, natomiast Note 4 i Note Edge zgarnęły 75 oczek.

15 miejsce należy do iPhone 6 Plus, który otrzymał 73 punkty. Moto X drugiej generacji uplasowała się na 20 miejscu z 73 punktami. Pierwszy telefon z Windows Phone w tym zestawieniu to wcale nie Lumia - Samsung ATIV wskoczył na 19 miejsce, wyprzedzając o jeden punkt Motorolę. BlackBerry natomiast w owym zestawieniu może pochwalić się całkiem niezłą pozycję Z10 - uplasowała się na 37 miejscu i dostała od ankietowanych 67 punktów.

Owe modele były oceniane za wiele rzeczy - łatwość użytkowania, wiadomości, przeglądarkę, jakość wyświetlacza. Xperia Z3 zgarnęła najwięcej w kategorii "najlepsze zdjęcia", a 13 w rankingu Motorola DROID Turbo oceniona została jako telefon, który oferuje najlepszą żywotność baterii.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena | Consumer Reports

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu