Ciekawe strony

Maszyna czasu, Mobincy - czyli mini aplikacje

Grzegorz Marczak
Maszyna czasu, Mobincy - czyli mini aplikacje
5

Timemachiner.com to bardzo prosta aplikacja, która jak twierdzi autor powstała w 4 godziny a całkowity koszt zamknął się w 50 dolarach. Serwis pod nazwą timemachiner ma tylko jedną funkcjonalność - wysyłamy dzięki niemu wiadomość z datą w przyszłości. Na przykład, możemy już teraz wysłać życzenia...

Timemachiner.com to bardzo prosta aplikacja, która jak twierdzi autor powstała w 4 godziny a całkowity koszt zamknął się w 50 dolarach.

Serwis pod nazwą timemachiner ma tylko jedną funkcjonalność - wysyłamy dzięki niemu wiadomość z datą w przyszłości. Na przykład, możemy już teraz wysłać życzenia urodzinowe komuś kto obchodzi je dopiero za dwa miesiąc. Oczywiście wiadomość dotrze do adresata za dwa miesiące.Serwisy typu timemachiner czyli mini aplikacje zrobione w kilka godzin mogą być ciekawym trendem który może stać się popularny. Nie zawsze przecież potrzebować będziemy rozbudowanego funkcjonalnie serwisu do tego aby zrealizować jedną prostą potrzebę którą mamy w danej chwili.

Przykładem polskiej mini aplikacji, która moim zdaniem również realizuje jedną prostą funkcjonalność może być nowo stworzony (tak przypuszczam) serwis mobincy.net.


Funkcję jaką realizuje ta aplikacja to możliwość wysłania statusu (z telefonu komórkowego) do serwisów Blip, Pinger i Pownce (z pewnością lista ta będzie się rozszerzać).

Oczywiście w przypadku tego typu narzędzi trudno jest odpowiedzieć na pytanie o modeli biznesowy i źródła finansowania - ale przecież nawet w dzisiejszych czasach nie zawsze o to chodzi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu