Telewizja

Najwięcej telewizji przez internet. Horizon Go z nowymi kanałami, już oglądaliśmy

Konrad Kozłowski
Najwięcej telewizji przez internet. Horizon Go z nowymi kanałami, już oglądaliśmy
40

Nie brakuje osób, które oglądają telewizję najczęściej lub tylko przez Internet, dlatego ewentualne braki w dostępie do niektórych kanałów mogą być irytujące. Po rozszerzeniu oferty Horizon Go przez UPC mamy w tym przypadku do czynienia z najobszerniejszym katalogiem kanałów telewizyjnych dostępnych online, a wśród nich znalazł się między innymi pakiet HBO.

Horizon Go to telewizja przez internet na wielu platformach

Poprzedni rok był dla Horizon Go bardzo istotny i udany. W 2019 udało się bowiem wprowadzić telewizję przez Internet od UPC na trzy niezwykle ważne platformy: Android TV, Fire TV i Apple TV. Wciąż czekamy na chwilę, gdy telewizory Samsunga (Tizen OS) oraz LG (webOS) również otrzymają własne aplikacje Horizon Go, bo gdy tak się stanie, widzowie mają coraz więcej powodów, by z tej usługi korzystać. Naprawdę szeroka do tej pory oferta kanałów została rozbudowana o 22 nowe (listę znajdziecie niżej) i w sumie, jest ich już aż 157. Z tego 140 kanałów można oglądać na urządzeniach mobilnych (Android i iOS) poza domem.

Polecamy: Horizon Go od UPC na Apple TV – już sprawdziliśmy

Nowe kanały w Horizon Go

Wśród 22 nowych kanałów pojawiają się trzy z grupy Polsat Viasat: History HD, Nature HD i Explore HD, które są ciekawą propozycją dla miłośników programów dokumentalnych i sympatyków kanałów z grup National Geographic i Discovery Channel. Dodatkowo na liście znalazły się Nowa TV HD, Power TV HD, Mezzo Live HD, Nuta TV HD MTV Live HD, więc widzowie potrzebujący dawki muzyki też znajdą coś dla siebie. Dla tych, którzy śledzą informacje ze świata kanały Bloomberg, TV5Monde i France 24 będą dobrym źródłem wiadomości. Dla mnie najważniejszymi i najjaśniejszymi punktami w całym zestawieniu są kanały Cinemax i HBO.

Oznacza to oczywiście, że online oglądać można wszystkie pięć kanałów (Cinemax i Cinemax 2, a także HBO, HBO 2 oraz HBO 3). Wcześniej dostępne były one między innymi na HBO GO, ale nie w ramach większego pakietu telewizyjnego. To solidne wzmocnienie dla oferty Horizon Go od UPC, tym bardziej, że wspierana jest opcja wyboru języka ścieżki dźwiękowej, więc możliwe jest oglądanie filmów i seriali w wersji oryginalnej (bez lektora). Brakuje niestety napisów.

Zobacz też: UPC wprowadza Horizon Go na telewizory!

Przy okazji tej premiery (bo kanały oglądam online od kilku dni), postanowiłem dopytać o kilka istotnych kwestii związanych z usługą u źródła. Odpowiadał Dariusz Wikar – Product Manager UPC Polska.

- Z czego wynikała absencja niektórych kanałów w ofercie telewizji internetowej?

- Dostępność kanałów w usłudze Horizon Go jest uwarunkowana licencjami i zdarza się, że dana umowa nadawcy z twórcą treści nie obejmuje dystrybucji online.

- Czy Horizon Go pojawi się w formie aplikacji na telewizorach Samsunga (Tizen) i LG (webOS)?

- Praca nad nowymi ścieżkami rozwoju usług to jeden z naszych priorytetów, w związku z czym nie wykluczamy ekspansji na kolejne platformy.

- Rozszerzenie listy kanałów to na pewno nie wszystko, co UPC przygotowało na 2020 - jakich nowości możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

- Poprzednie lata pokazały stały rozwój oferty UPC Polska, która systematycznie uzupełniana jest o nowoczesne rozwiązania, dające klientom jeszcze większe możliwości w zakresie gigabitowego internetu oraz cyfrowej rozrywki. W 2020 także nie zwolnimy tempa, a o wszystkich nowościach będziemy informować na bieżąco.

UPC nie odkrywa więc żadnych kart, przygotowując nowości po cichu. Liczę jednak, że następne miesiące będą równie dobre, co kilka ostatnich. Szkoda tylko, że dostępu do Horizon Go nie wykupimy niezależnie od abonamentu na telewizję klasyczną w UPC.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu