Muzyka

Najpierw zakazał nagrywania na koncertach, teraz wydaje tylko na winylu

Konrad Kozłowski
Najpierw zakazał nagrywania na koncertach, teraz wydaje tylko na winylu
25

Jack White ponownie zaskakuje. Po wskrzeszeniu winyla i wprowadzeniu zakazu wnoszenia sprzętu do nagrywania na swoje koncerty, teraz decyduje się na wydanie nowego albumu tylko na winylu. Czy pozostali artyści zdecydują się na podobną decyzję?

Jack White postanowił, że powrót do samodzielnych nagrań odpowiednio zaakcentuje. Przy okazji płyty "Lazaretto" przygotował specjalną wersję winyla, która posiada zapętloną ścieżkę oraz ukryty utwór. Więcej pisałem o tym w okolicach premiery w 2014 roku:

Przede wszystkim ukryte na nim zostały dwa dodatkowe utwory, które znalazły się na wewnętrznej części płyty – dokładnie tam, gdzie znajduje się etykietka. Ponadto każda ze stron będzie odtwarzana przy innej prędkości – 78 i 45 obrotów na minutę, zaś jedna z nich słuchana będzie od środka do zewnętrznej krawędzi. Ciekawym dodatkiem jest możliwość odsłuchania dwóch różnych intro do jednego z utworów (wersja na gitarze klasycznej bądź elektrycznej), zależnie od tego, gdzie upuścimy igłę. W dalszej części utworu, obydwie ścieżki stają się jedną.

Niedawno na rynku ukazał się jego nowy krążek pt. "Boarding House Reach", który budzi raczej skrajne emocje, lecz w mojej ocenie pokazuje, że White nie stoi w miejscu i jest gotowy na (udane) eksperymenty, nawet jeśli rzesza fani nie podąży za nim w nowe rejony jego muzyki. Jednak jeszcze przed ruszeniem w trasę, artysta oficjalnie zapowiedział zakaz wnoszenia telefonów, kamer, aparatów i innych nagrywających sprzętów na jego koncerty. Argumentował to chęcią wspólnego przeżycia koncertu wraz z fanami, którzy wpatrzeni w ekran nie są w stanie zwrócić mu wysłanej przez White'a energii.

Nowa płyta Jacka White'a tylko na winylu

Teraz Jack White, w ramach oferty ze skarbca "The Vault" (subskrypcja kosztująca 60 dolarów za kwartał) oferuje słuchaczom coś zupełnie nowego - trzypłytowe wydawnictwo, które będzie zawierać zapisy koncertów z Nashville i Detroit. Nagrania znajdą się na trzech winylach - niebieskim, czarnym i białym, a w zestawie będzie też flaga z logo wykonawcy oraz fotografie. Będzie to jedyne dostępne wydawnictwo - nowy krążek nie trafi do serwisów streamingowych ani nie będzie wydany na CD. Zamówienia można składać do 31 lipca.

Jack White zagra w tym roku 4 koncerty w Polsce - w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Zobaczymy się na tym ostatnim? ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu