Moje przemyślenia

Mistrz Sudoku nie ma szans z Google Goggles

Grzegorz Marczak
Mistrz Sudoku nie ma szans z Google Goggles
12

Google Goggles to mobilna aplikacja (dostępna na Androida i iOS) która wyszukuje informacji na podstawie zdjęć jakie robimy naszym aparatem telefonicznym. Wyobraźmy sobie sytuację, że będąc w muzeum na tyle zaintrygował nas jakiś eksponat, że chcielibyśmy natychmiast dowiedzieć się więcej na jego te...

Google Goggles to mobilna aplikacja (dostępna na Androida i iOS) która wyszukuje informacji na podstawie zdjęć jakie robimy naszym aparatem telefonicznym. Wyobraźmy sobie sytuację, że będąc w muzeum na tyle zaintrygował nas jakiś eksponat, że chcielibyśmy natychmiast dowiedzieć się więcej na jego temat. Wyjmujemy więc telefon, uruchamiamy Goggles i robimy zdjęcie. Aplikacja analizuje sfotografowany obiekt po czym wyświetla nam wszystkie informacje jakie znalazły się w wyszukiwarce Google na jego temat.

To jednak nie wszystko co potrafi Goggles na początku 2010 roku wprowadzono bowiem do tej aplikacji umiejętność rozpoznawania i tłumaczenia tekstu z zdjęć jakie robimy.

Teraz natomiast przyszedł czas na kolejne dodatki, ułatwiające życie. Google pokazało do czego jeszcze Goggles może być wykorzystywane. Dla przykładu bawiąc się w Sudoku i mając problem robimy po prostu zdjęcie i po chwili mamy rozwiązanie naszej zagadki - zobaczcie zresztą jak to działa na filmie:To oczywiście tylko gadżet zrobiony raczej w celach prezentacji potencjału (choć pobawić się można i podobno nieźle działa) związanego z wizualnym wyszukiwaniem i tym jak możemy potem przetwarzać informacje. Myślę, że warto obserwować poczynania Google jeśli chodzi o tę technologię bo w erze mobilnych technologii i urządzeń może ona być wkrótce bardzo popularny.

Za info o newsie dziękuję Bartkowi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu