Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawe strony

Kolejne pasożyty na organizmie Digg-a

GM
Grzegorz Marczak
3

Problemy Digga z nieuczciwymi wykopami trwają. Powstał kolejny serwis dzięki któremu możemy opłacić klikaczy i w ten sposób wypromować swój serwis na Diggu. Użytkownicy serwisu Digg którzy zarejestrują się w tym serwisie dostaną 0.5 USD za każdy wykopany artykuł (oczywiście ten zlecony przez osz...

Problemy Digga z nieuczciwymi wykopami trwają. Powstał kolejny serwis dzięki któremu możemy opłacić klikaczy i w ten sposób wypromować swój serwis na Diggu.

Użytkownicy serwisu Digg którzy zarejestrują się w tym serwisie dostaną 0.5 USD za każdy wykopany artykuł (oczywiście ten zlecony przez oszusta – bo tak trzeba nazwać osoby wykorzystujące digga do promowani swoich serwisów).

Oczywiście płacenie za wykopywanie artykułów jest wbrew regulaminowi serwisu Digg ale jak widać nie przeszkadza to osobom które zakładają tego typu serwisu. Co więcej reklamują się oni poprzez hasła iż są o wiele bardziej efektywni niż tradycyjna forma reklamy w Internecie (i wcale nie jest powiedziane, że tego typu serwisu będą kupować głosy jedynie na Diggu – bo przecież jest wiele serwisów społecznościowych na których można tego typu nieuczciwą reklamę uprawiać)

Dlaczego tak wszyscy walczą o to by być wykopanym na digg-u – otóż jak podają różne źródła artykuł na głównej stronie digg-a powoduje ruch ok. 10+ tysięcy unikalnych użytkowników na stronie.

Jeśli wyobrazimy sobie iż na uzyskanie takiego ruch będziemy musieli zapłacić tylko kilkadziesiąt (może klika set) dolarów – to już wiemy dlaczego powstają takie serwisy.

Wiem też z przeszłości iż żaden z takich serwisów długo się nie utrzymał – koniec końców klikacie za pieniądze zostawali banowani co skutkowało również zamykanie serwisów które płaciły za klikanie

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: