Google

Mapy Google zabierają nas w nową niezwykłą podróż po… kosmosie!

Kamil Świtalski
Mapy Google zabierają nas w nową niezwykłą podróż po… kosmosie!
6

Google Maps to jedno z najpotężniejszych narzędzi jakie dostarcza nam Google. Zresztą nie bez powodu Grzegorz pisał o usłudze w kontekście najlepszej aplikacji jaka powstała. A teraz staje się jeszcze potężniejsza i chce zabrać nas na wycieczkę po innych planetach!

Wybierz się w niezwykłą podróż z Mapami Google!

Mapy Google to ogromna baza danych, której kompetencje nie kończą się tylko na topografii terenu. To także informacje o miejscach, o trasach, moduł nawigacji czy uwielbiany StreetView. A przez najbliższych kilka dni Mapy Google to także narzędzie, które zabierze nas w podróż po niezwykłych planetach i ich księżycach.

Wszystkie obrazy które możemy obejrzeć zostały zarejestrowane przez Sondę Cassini — i pozwolą przyjrzeć się bliżej Marsowi, Wenus, Merkuremu, Plutonowi i dziesięciu księżycom. Wszystko dostępne jest pod adresem https://www.google.com/maps/space/earth.

Kosmiczna podróż w Mapach Google możliwa jest dzięki sondzie Cassini

Cały projekt został złożony z setek tysięcy obrazów, które zostały zrobione przez trzydzieści lat. Oczywiście nałożone zostały one na trójwymiarowe modele, które możemy dowolnie obracać, przekręcać i zwiedzać we własnym tempie. Cały projekt wygląda fenomenalnie, choć nie da się ukryć, że przy większych zbliżeniach — jakość może pozostawiać sporo nieco do życzenia. Mimo wszystko to jedna z najbardziej niezwykłych nowości których doczekaliśmy się w Mapach Google od dłuższego czasu — a przecież firma niemal co miesiąc przedstawia nam jakieś nowe opcje.

Niestety -- mam fatalną wiadomość dla tych, którzy chcieliby się udać w kosmiczną podróż na ekranie smartfonów i tabletów. Projekt działa jak należy wyłącznie na komputerach. Lepszy rydz niż nic. Nowy projekt to fenomenalne uzupełnienie jednej z najrzadziej aktualizowanych aplikacji firmy — i mam tu rzecz jasna na myśli Google Earth. Zaczekajcie aż na dworze się ściemni i zgaście światła — aha, no i nie zapominajcie o klimatycznej muzyce i kosmicznym skafandrze!

Źródło: Blog Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu