9

Ciemny motyw w Mapach Google wreszcie dostępny

mapy google
Ciemny motyw w Mapach Google Ciemny motyw (dark mode) działa w Mapach bardzo wybiórczo. Dla przykładu w trybie Android Auto nie ma z tym problemów, w zależności od tego czy jest dzień czy noc zmienia się kolor tła. I niezależnie od tego czy nawigacja jest włączona czy wyświetlana jest tylko mapa, tryb ciemny działa zawsze. […]

Ciemny motyw w Mapach Google

Ciemny motyw (dark mode) działa w Mapach bardzo wybiórczo. Dla przykładu w trybie Android Auto nie ma z tym problemów, w zależności od tego czy jest dzień czy noc zmienia się kolor tła. I niezależnie od tego czy nawigacja jest włączona czy wyświetlana jest tylko mapa, tryb ciemny działa zawsze. Podyktowane to jest względami bezpieczeństwa, bo w nocy ciemny ekran zwyczajnie mniej oślepia kierowcę. W trybie pracy na smartfonie ciemny motyw pojawia się dopiero wtedy gdy włączymy nawigowanie do wybranego punktu. Wcześniej mapy wyświetlane są standardowo, czyli w bardzo jasnym kolorze. Teraz jednak wreszcie się to zmieni.

Mapy Google ciemny motyw

Najnowsza aktualizacja Map Google w wersji 10.51.1 wprowadza wreszcie ciemny motyw również w trybie przeglądanie mapy, a nie tylko w nawigacji. Niestety wygląda na to, że funkcja ta włączana jest po stronie serwera (tak jest z większością nowości Google), więc do wszystkich zainteresowanych może trafić z niewielkim opóźnieniem. Ważny jest jednak fakt, że ciemny motyw jest gotowy i prezentuje się całkiem przyjemnie. Ma on jeszcze jedną dużą zaletę, na smartfonach z ekranami AMOLED oznacza mniejsze zużycie energii i dłuższy czas pracy na baterii.

Google Maps Dark Mode