Bezpieczeństwo w sieci

LastPass złamany. Lepiej szybko zmieńcie hasła… [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
20

Wydawać by się mogło, że nie ma bardziej bezpiecznych serwisów w internecie niż te przechowujące i zarządzające naszymi hasłami. Na każdego jednak znajdzie się sposób. Znalazł się też na LastPass, który właśnie informuje użytkowników o konieczności zmiany hasła. Fajnie, tylko którego?! LastPass zha...

Wydawać by się mogło, że nie ma bardziej bezpiecznych serwisów w internecie niż te przechowujące i zarządzające naszymi hasłami. Na każdego jednak znajdzie się sposób. Znalazł się też na LastPass, który właśnie informuje użytkowników o konieczności zmiany hasła. Fajnie, tylko którego?!

LastPass zhackowany

lastpassmini

Jak informuje LastPass na swojej stronie, na stronach usługi doszło do włamania. Twórcy zapewniają, że nieautoryzowana aktywność została zidentyfikowana i zablokowana. Nie zanotowano wycieku żadnych, zaszyfrowanych danych użytkowników poza nielicznymi przypadkami. Zagrożeni użytkownicy zostaną poinformowani o konieczności zmiany hasła. Co więcej, w sytuacji logowania z obcego komputera zostaniemy poproszeni o weryfikację hasła za pośrednictwem skrzynki e-mail. Cóż, mamy kolejny przykład tego, że nic w internecie nie jest w 100 proc. bezpieczne.

Mapy Google będą ostrzegać przed zamkniętymi miejscami

nexus2cee_2015-06-15-16.48.09

Mapy Google będą teraz informowały użytkowników o tym, że miejsce, do którego nawigują jest aktualnie zamknięte. W sytuacji, gdy będziemy chcieli odwiedzić np. sklep poza godzinami jego otwarcia, zobaczymy stosowny komunikat z ostrzeżeniem. Nowa wersja dodaje również informacje o wypożyczeniu samochodów - są one pobierane z naszej skrzynki Gmail. Tradycyjnie dodano też szereg poprawek i ulepszeń.

Netflix zmienia interfejs

2015-06-16_085226

Netflix odświeża swój wygląd pierwszy raz od czterech lat. Pierwsi użytkownicy mogą podziwiać nową stronę już od dziś. Inni muszą jeszcze poczekać. Redesign skupił się na przyśpieszeniu działania, responsywności, a także zoptymalizowaniu nawigacji. Teraz całość ma działać znacznie bardziej intuicyjnie, co szczególnie odczują posiadacze 15-calowych laptopów. Dodano animacje i wyświetlanie informacji o filmach i serialach po najechaniu kursorem myszy, a także zaimplementowano estetyczne slidery. W przypadku innych urządzeń zmiany nie są już tak rewolucyjne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu