Bezpieczeństwo w sieci

LastPass złamany. Lepiej szybko zmieńcie hasła… [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
LastPass złamany. Lepiej szybko zmieńcie hasła… [prasówka]
20

Wydawać by się mogło, że nie ma bardziej bezpiecznych serwisów w internecie niż te przechowujące i zarządzające naszymi hasłami. Na każdego jednak znajdzie się sposób. Znalazł się też na LastPass, który właśnie informuje użytkowników o konieczności zmiany hasła. Fajnie, tylko którego?! LastPass zha...

Wydawać by się mogło, że nie ma bardziej bezpiecznych serwisów w internecie niż te przechowujące i zarządzające naszymi hasłami. Na każdego jednak znajdzie się sposób. Znalazł się też na LastPass, który właśnie informuje użytkowników o konieczności zmiany hasła. Fajnie, tylko którego?!

LastPass zhackowany

Jak informuje LastPass na swojej stronie, na stronach usługi doszło do włamania. Twórcy zapewniają, że nieautoryzowana aktywność została zidentyfikowana i zablokowana. Nie zanotowano wycieku żadnych, zaszyfrowanych danych użytkowników poza nielicznymi przypadkami. Zagrożeni użytkownicy zostaną poinformowani o konieczności zmiany hasła. Co więcej, w sytuacji logowania z obcego komputera zostaniemy poproszeni o weryfikację hasła za pośrednictwem skrzynki e-mail. Cóż, mamy kolejny przykład tego, że nic w internecie nie jest w 100 proc. bezpieczne.

Mapy Google będą ostrzegać przed zamkniętymi miejscami

Mapy Google będą teraz informowały użytkowników o tym, że miejsce, do którego nawigują jest aktualnie zamknięte. W sytuacji, gdy będziemy chcieli odwiedzić np. sklep poza godzinami jego otwarcia, zobaczymy stosowny komunikat z ostrzeżeniem. Nowa wersja dodaje również informacje o wypożyczeniu samochodów - są one pobierane z naszej skrzynki Gmail. Tradycyjnie dodano też szereg poprawek i ulepszeń.

Netflix zmienia interfejs

Netflix odświeża swój wygląd pierwszy raz od czterech lat. Pierwsi użytkownicy mogą podziwiać nową stronę już od dziś. Inni muszą jeszcze poczekać. Redesign skupił się na przyśpieszeniu działania, responsywności, a także zoptymalizowaniu nawigacji. Teraz całość ma działać znacznie bardziej intuicyjnie, co szczególnie odczują posiadacze 15-calowych laptopów. Dodano animacje i wyświetlanie informacji o filmach i serialach po najechaniu kursorem myszy, a także zaimplementowano estetyczne slidery. W przypadku innych urządzeń zmiany nie są już tak rewolucyjne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu